Kıbrıs

Var olan organik tarım işbirliği geliştirilecek

İzmir’de temaslarını sürdüren Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Şahali, Ege Üniversitesi’ni ziyaret etti, Rektör Budak ile görüştü

İzmir’de temaslarını sürdüren Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’la da bir araya geldi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bakan Şahali, görüşmede bakanlıkla Ege Üniversitesi arasında 2013 yılında imzalanan ve halen yürürlükte bulunan Organik Tarım Projesi’ne ilişkin iş birliği protokolünün kapsamının genişletilerek yeniden yapılandırılması konusunu ele aldı.

şahali

Görüşmede organik tarım eğitimi ve uygulamalarında bakanlık ile Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi kararı alındı. Ayrıca üniversitenin akredite olmuş laboratuvar olanaklarından da yararlanılması konusunda görüş birliğine varıldı.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bolca’yla da bir araya geldi. Görüşmede, Kuzey Kıbrıs’taki tarımsal alanlarda toprak etütlerinin güncellenmesi ve uygun bitki deseninin oluşturulmasına ilişkin bir çalışmanın başlatılması konusunda mutabakata varıldı.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı