KıbrısManşet

Vahşet


Haspolat-Taşkent Anayolu’nda dün sabahın erken saatlerinde, yol kenarına atılan bir erkek cesedi bulundu.  25-30 yaşlarındaki siyahi gencin cinayete kurban gittiği anlaşıldı

ceset

İŞKENCENİN İZİ KALDI: Ceset üzerinde yapılan incelemede birçok darp izi tespit edildi. Siyahi gencin yüzünde ve gözünde morluklar, başında şişlik, vücudunun birçok yerinde de dayak izleri belirlendi. Cesedin ağız kısmında da kan görüldü

DÖVDÜLER, BOĞDULAR: Polis, otopsisi yapılan gencin 20-30 yaş aralığında olduğunu teyit etti. Gencin ölüm nedeni ise “künt kafa travması, beyin kanaması ve elle boğma neticesinde gelişen havasız kalma” olarak açıklandı

TEŞHİS EDİLEMEDİ: Cesedin UKÜ’ye yaklaşık 500 metre uzaklıkta bulunması sebebi ile okulun yabancı öğrenci birliklerinden bir iki kişi cesedi teşhis için olay yerine götürüldü. Ancak, talihsiz genci tanıyan çıkmadı. Polis, cesedin kimliğini tespit için araştırma ve soruşturmasını sürdürüyor

 KİRALIK ARABADA ARBEDE: Havadis’in güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre, bölgeyi gösteren güvenlik kameralarının kayıtlarında kiralık plakalı bir arabanın gece geç saatlerde, olay yerine yakın yerde durduğu ve arabanın içerisinde arbede nitelikli bir hareketlilik yaşandığı görülüyor

CESET

 Duygu ALAN

Kriminal olayların ardı arkasının gelmediği KKTC dün, gün yine bir cinayet haberiyle başladı.

Haspolat – Taşkent Anayolu’nda dün sabahın erken saatlerinde siyahî bir gence ait erkek cesedi bulundu.

Anayola 4-5 metre uzaklıkta TMT Anı Ormanı’na giren toprak yolda bulunan cesedin üzerinden kimlik çıkmazken, genci tanıyan da çıkmadı.

Polis geniş çaplı inceleme yaptı

Haspolat-Taşkent anayolu kenarında bir ceset olduğuna dair ihbarı değerlendiren polis, çok geçmeden olay yerine ulaştı.

Olay yeri inceleme ekipleri bölgede geniş çaplı inceleme yaparken Adli TIP Uzmanı İdris Deniz de ceset üzerinde incelemelerde bulundu.

Olay yerinde yapılan incelemeleri Lefkoşa Polis Müdürü Ahmet Soyalan da yerinde izledi.

Teşhis girişimi sonuçsuz kaldı

Cesedin 25-30 yaşlarında siyahî bir gence ait olduğu belirlenirken polis, yaptığı incelemeler ışığında gencin cinayete kurban gittiği kanaatine vardı.

Olayın cinayet olduğu kanaatinden hareketle soruşturmasını genişleten polis, gencin başka bir yerde öldürülüp, bulunduğu yere atılmış olduğu üzerinde durdu.

Cesedin üzerinden herhangi bir tanıtım kartı veya kimlik çıkmadı. Polis cesedin kimliğini tespit etmek üzere yürüttüğü soruşturma kapsamında birçok kişiye cesedi teşhis etme imkanı tanıdı.

Cesedin UKÜ’ye yaklaşık 500 metre uzaklıkta bulunması nedeniyle, okulun yabancı öğrenci birliklerinden bir iki kişi de cesedi teşhis için olay yerine getirildi ancak, kişiyi tanıyan çıkmadı.

Kamera kayıtları var

Havadis’in güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre, cesedin bulunduğu bölgeyi gösteren kamera kayıtlarının görüntülerine dün gece geç saatlerde sıra dışı görüntüler yansıdı.

Kamera kayıtlarında cesedin bulunduğu yerin yakınlarında gece geç saatlerde kiralık plakalı bir arabanın durduğu ve arabanın içerisinde arbede nitelikli bir hareketlilik yaşandığının görüldüğü kaydedildi.

Boğarak öldürüldü

Polis cesedin kimliğinin tespiti ve olayın çözümlenmesi için soruşturmasını sürdürürken kişinin ölüm sebebi yapılan otopside belirlendi.

Otopsi raporu polisin cinayet kanaatini belgeledi. Kişinin otopsisinde kimlik teşhisi henüz yapılamazken, cesedin 20-30 yaş aralığında olduğu, ölüm sebebinin ise “künt kafa travması, beyin kanaması ve elle boğma neticesinde gelişen havasız kalma” sonucu olduğu tespit edildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı