Utancından yüzünü kapattı! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Eylül 23, 2023
Kıbrıs

Utancından yüzünü kapattı!

Utancından yüzünü kapattı!

Lefkoşa’da eşi ve 6 çocuğu ile ikamet eden Hurşit D. (E-45) isimli baba, 14 yaşındaki oğluna şiddet uygulayarak, kendisi ile ilişkiye girmeye zorladığı iddiasıyla Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.
Aylarca babası ile ilişkiye giren 14 yaşındaki çocuk, olayı ablasına anlatmış ve ablası da SOS’e başvurarak kardeşine yardım edilmesini istemişti.

Mahkemeye çıkarıldı
İki ayı aşkın süredir,  “Doğaya aykırı cinsi münasebet” ve “Erkek çocuklara karşı adaba aykırı hareket” suçlamasıyla Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu bulunan Hurşit D., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.
Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hale Ahmet Raşit’in huzurunda görüşülen duruşmada, savcı Emine Taşkın, sanık Hurşit D.’yi şiddet kullanarak 14 yaşından küçük oğluyla doğaya aykırı cinsi münasebette bulunmaktan ve “Erkek çocuklara karşı adaba aykırı hareket” suçlarından itham etti.
Davayla ilgili evrakları 4 ayrı emare olarak sunan Taşkın, davanın ilk tahkikatı yapılmaksızın Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilmesini ve sanığın tutuklu kalmasını talep etti.


Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak
Hale Ahmet Raşit, davayı 7 Mart’ta oturum yapacak olan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar