Üstel: 12 Nisan'da kapalı turizmi açıyoruz - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

Üstel: 12 Nisan’da kapalı turizmi açıyoruz

Sağlık Bakanı Dt. Ünal Üstel, BRT’de Aziz Karaaziz’in canlı yayın konuğu oldu.

Bakan Üstel 12 Nisan’da kapalı turizmin açılacağını bunun için hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunu kaydetti.


Bakan Üstel, çift aşı ve çift PCR ile insanların gelebilmesi için bir takvimlendirme çalışmasını üst kurul yaptığını önümüzdeki günlerde bunun açıklamasının detaylı bir şekilde halka yapılacağını kaydetti.

“2020’yi kaybettik 2021 sıkıntılı 2022’ye hazır olmalıyız” diyen Bakan Üstel şöyle konuştu: “Turizmi açarken ev karantinası ile birlikte açmayı hedefledik. Ev karantinasını kademeli olarak başlattık. Çocuklu ve kronik hastaları ev karantinasına aldık. Bunun kontolünü ilçe emniyet kurularıyla yapıyoruz.”

Otelden çıkmayacaklar

Kapalı turizmin detaylarını da veren Sağlık Bakanı Üstel isteyen otellerin bu uygulamaya katılabileceğini belirterek, turizm için gelen kişilerin otelden dışarıya çıkmayacağını, gelecek olanlardan yine çift pcr aranacağını vurguladı.

Bu hafta 40 bin doz aşı geliyor

Sağlık Bakanı Ünal Üstel Türkiye’den 40 bin doz aşı geleceğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Ünal Üstel çarşamba veya perşembe günü Türkiye’den ülkeye 40 bin doz aşı gelmesinin beklendiğini açıkladı.

Aşının önceliğinin ağır kronik rahatsızlığı olanlar olacağını vurgulayan Üstel, hazirana kadar toplumun yüzde 60’nı aşılamayı hedeflediklerini söyledi.

 

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar