KıbrısManşet

UslanmıyorlarKendisini polise ihbar ettiği için V.S.G.isimli kişiyi 220 promil alkol tesiri altında yumruklayan Metin Turunç ve V.S.G.’yi tehdit eden Ahmet Renk ve Emrah Piro tutuklandı

Devrim DEMİR 

Geçtiğimiz Haziran ayında yine aşırı alkol tesiri altında mahkemeye çıkarılan ve ileride yargılanmak üzere teminatla serbest bırakılan Metin Turunç ve Emrah Piro aynı suçtan yine tutuklandı.
Zanlı Metin Turunç, Girne’de faaliyet gösteren Volume Bar isimli iş yeri sahibi V.S.G.’yi 220 promil alkol tesiri altında kendisini polise ihbar ettiği gerekçesi ile yüzünü yumruklayarak ciddi şekilde darp etti.Olayın hemen ardından iş yerine giden Girne Cürümleri Önleme Şubesi ve Adli Şube’de görevli ekipler tarafından tutuklanmak istenen Metin Turunç’u kurtarmak isteyen Ahmet Renk, görevli polisi darp etmek suçundan tutuklandı.

V.S.G.’yi polise gitmemesi için “şikâyetçi olursan kafanı keserim” diyerek “Şiddet tehdidinde” bulunan Emrah Piro ise dün sabah saatlerinde Girne Kaza Mahkemesi avlusu içinde tutuklandı.

Zanlılar, tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkeme’sine çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Musa Avcıoğlu, zanlılar hakkında yürütülen soruşturmanın devam ettiğine dikkati çekerek 2’şer gün tutuklu kalmalarına karar verdi.

 

kavga-3

 

İkisi olay yerinde tutuklandı

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mahmut Borucu, zanlılar Metin Turunç, Ahmet Renk ve Emrah Piro’nun “Şiddet Tehdidi”, “Ciddi Darp” ve “Sarhoşluk” suçlarından tutuklandıklarını anlattı.

Polis memuru Mahmut Borucu, önceki gece saat 01.00 raddelerinde Girne’de Kurtuluş Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Volume Bar isimli iş yerinde, zanlı Metin TURUNÇ 220 promil alkollü içki tesiri altında, kendisini polise ihbar ettiği gerekçesiyle, ayni iş yerinin işletmecisi V.S.G.’nin yüzünü yumruklayarak ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

Borucu, Turunç ile birlikte olana zanlı Emrah Piro’nun V.S.G.’ye  “şikâyetçi olursan kafanı keserim” demek suretiyle şiddet tehdidinde bulunduğunu belirtti.

 

Piro mahkeme avlusunda yakalandı

Soruşturmayı yürüten polis, zanlılar Metin Turunç ve Ahmet Renk’in olay yerinde suçüstü tutuklandığını zanlı Emrah Piro’nun ise kaçtığını kaydetti.

Polis zanlı Piro’nun ise sabah saatlerinde Girne Kaza Mahkemesi avlusu içinde tespit edilerek tutuklandığını söyledi.

Soruşturmanın devam ettiğini ifade eden Borucu, zanlıların 2’şer gün daha poliste tutuklu kalmaları talebinde bulundu

Başa dön tuşu