Üreten bir gencimiz daha adayı terk etti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 25, 2024
KıbrısManşet

Üreten bir gencimiz daha adayı terk etti

Lapta’da kendi takılarını tasarlayıp üreten gençlerimizden Tuğçe Tunçelli “buradaki mücadelemi bırakıyorum” diyerek adayı terk etti.

Lapta’da kendi takılarını tasarlayıp üreten gençlerimizden Tuğçe Tunçelli “buradaki mücadelemi bırakıyorum” diyerek adayı terk etti.

Uçaktan fotoğraf paylaşan Tuğçe Tunçelli siyasilere bir de mesaj bıraktı: “Ve gelmiş geçmiş tüm sevgili hükümet edenler; bu ülkedeki değerlerinizi kaybetmek istemiyorsanız bir an olsun elinizi vicdanınıza koyup düşünün ve dalga geçmeyi bırakıp, gerçekten bu halk için artık olumlu adımlar atın.”

Tunçelli’nin paylaşımı şöyle:


Elbette hiçkimse doğup büyüdüğü toprakları, sevdiği insanları, alıştığı ortamları durduğu yerde bırakıp gitmek istemez. Dünya evimizdir, nerede huzurluysan yuvan orasıdır. Ancak yaşam şartlarımıza baktığımız zaman malesef ki ülkemiz bizi bu huzurlu ortamdan mahrum bırakıyor. İnsan; hayatı boyunca belirlediği hedefleri gerçekleştirmek için, kendine ve ardından gelecek nesillere daha iyi bir gelecek oluşturmak için çabalar. Ben de 17 yaşımdan bu yana hiç durmadan hayatımı iyileştirmek için ülkemde emek harcamış bir insanım. Ancak ne yazık ki artık burada geleceğim için bir taş daha ekleyemeyeceğimi tüm çıplaklığıyla görüyorum. Ben kendi adıma buradaki mücadelemi bırakmayı tercih ediyorum. Kaldı ki burada düzenini kurmuş hemen hemen her insan aynı fikirde. Buraya daha iyi bir yaşam için göç etmiş aileler bile başka ülkelere yeniden göç etmeye başladı. Tabi ki doğup büyüdüğüm evimi hayatımın sonuna dek terk etmeyi düşünmüyorum. Belki bir gün bu ülke daha yaşanılası bir yuva olur ümidiyle ve burada yaşamını sürdüren insanların daha refah bir hayat sürebilmesi dileğiyle yaşayacağım. Ve gelmiş geçmiş tüm sevgili hükümet edenler; bu ülkedeki değerlerinizi kaybetmek istemiyorsanız bir an olsun elinizi vicdanınıza koyup düşünün ve dalga geçmeyi bırakıp, gerçekten bu halk için artık olumlu adımlar atın.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar