Ürcan, tutuklu yargılanacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
KıbrısManşet

Ürcan, tutuklu yargılanacak

Mustafa Ürcan

Alkol tesiri altında direksiyon başına geçerek, Devrim Yılmaz ile eşi Seda Suat Yılmaz’ın ölümüne neden olan trafik çarpışmasının sorumlusu tutulan zanlı Mustafa Ürcan, dün yargıç huzuruna çıkarıldı.

Evrim KAMALI


Güzelyurt- Lefkoşa anayolunda, 2 Kasım’da meydana gelen ve polis memuru Devrim Yılmaz ile eşi Seda Suat Yılmaz’ın ölümü ile sonuçlanan çarpışmadan sorumlu tutulan zanlı Mustafa Ürcan, dün tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi, akabinde mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren Polis Çavuşu Hatice Zeybek, olguları aktardı.

Zeybek, Güzelyurt- Lefkoşa Anayolu üzerinde, 2 Kasım 2019 tarihinde, saat 00.45 sıralarında 33 yaşındaki zanlı Mustafa Ürcan’ın 269 miligram alkollü içki tesiri altında, MH 313 plakalı araba ile tehlikeli ve süratli bir şekilde Lefkoşa istikametine doğru seyrettiği sırada,  Ev Su yakınlarında aynı istikamette seyreden Seda Suat Yılmaz’ın kullandığı PJ 358 plakalı arabaya çarptığını kaydetti.

Polis Çavuşu Hatice Zeybek, çarpmanın etkisiyle kontrolsüzce yolun solundan çıkan PJ 358 plakalı arabanın toprak alan içerisinde, park halinde bulunan birleştirici çekici aracın arka kısmına çarparak durduğunu belirtti.

Zeybek, PJ 358 plakalı arabanın sürücüsü Seda Suat Yılmaz ile aynı arabada yolcu olarak bulunan eşi Devrim Yılmaz’ın olay yerinde hayatını kaybettiğini söyledi.

Polis, çarpışmada yaralanan zanlı Ürcan’ın ise çenesindeki kırıklar nedeniyle ameliyat edildiğini ve dün taburcu olduğunu belirtti.

Polis, zanlının ifade vermediğini ve herhangi bir beyanda bulunmadığını belirterek, davaları görüşülünceye kadar cezaevinde tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, üç ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına ve ehliyetine geçici olarak el konulmasına emir verdi.

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar