KıbrısManşet

Unakıtan’ın pisliğini Mağusalı çekiyor


 

AK Parti’nin hükümete geldiği 2003 yılında Maliye Bakanı olan ve çıkışları ile dikkat çeken Kemal Unakıtan’ın, o dönemlerde oğluna verilen liman arazisi pislikten geçilmiyor.

Mağusa Karakol İlkokulu’nun hemen arkasında bulunan alanda, tüp şeklindeki hurdalar, yıllardır dikkat çekiyor. İddiaya göre tüp şeklindeki iki tarafı kapalı büyük parçalar, içerisinde hiçbir limanın kabul etmediği radyasyon içeren maddeye sahip.

İddianın son sahibi ise Kamu- Sen eski Başkanı Mehmet Özkardaş.

mağusa serbest bölge (1)

Mehmet Özkardaş
Mehmet Özkardaş

Özkardaş, kamuya yönelik yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Burası Gazi Mağusa Serbest Liman Bölgesi. Bu gördüğünüz hurdalar da sıradan hurda yığını değiller. On yıldan fazla bir zamandır burada atılıdırlar.
Tam da Karakol İlkokulunun arkasındaki geniş sahada. Onlarca konteynerlerin içinde ne olduğunu kimse bilmiyor.  Söylenti o ki , bu koskaca bölgeyi Türkiye , eski maliye Bakanı Unakıtan’ın oğlu kiralamış…
Hiçbir ülkenin kabul etmediği içerisinde radyasyon maddesi olduğu söylenen binlerce ton hurda on yıldan fazla süredir bu sahada neden atılıdır ve bunları buraya getirenler ne maksatla getirmişlerdir ki , kimseler hesap soramıyor? Çevre örgütlerimiz ve basınımız bu işin üstune gitmelidirler.”

mağusa serbest bölge (3)


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı