EğitimYaşam

UKÜ’den mezun oldu, oyun yazılım şirketini kurduUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Mühendislik Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü 2015 mezunu İlker Döner, “Sum Polygon” adında bir de matematik oyunu geliştirdi.
UKÜ’den mezun olduktan sonra sektörün birçok farklı pozisyonunda çalıştığını belirten İlker Döner, birkaç şirkette çalıştıktan sonra kendi oyun yazılım şirketini kurduğunu da sözlerine ekledi. Başarılı bir eğitim hayatı yanı sıra iş tecrübesi kazandığını vurgulayan İlker Döner, UKÜ Bilişim Sistemleri Mühendislik derslerini uluslararası standartlarda İngilizce dilinde gördüğünü ve bu durumun iş hayatında rakiplerini geride bırakmasına öncelik sağladığını kaydetti.Bu süre zarfında birçok başarılara imza atan UKÜ Mezunu İlker Döner, Arduino Microproccesor kartı ile kartlı alışveriş sistemi uygulamasını geliştirdirdiğini açıkladı. İlker Döner, Arduino ile bir Sumo Robot ve çizgi izleyen robot ürettiğini, Unity ile arttırılmış gerçeklikle beraber sanal gerçeklik üzerine oyunlar geliştirdiğini de aktardı. Kendisini mühendislik alanında daha çok iyileştirmek isteyen Döner, CBKSOFT yazılım şirketinde işe başladığını belirterek, CBKSOFT yazılım şirketinde yazılım destek mühendisi olarak işine devam ettiğini kaydetti.

UKÜ’de öğrenim gördüğü zamanlardan da bahseden Mezun İlker Döner, UKÜ Müzik Kulübü’nün aktif bir üyesi olduğunu ve UKÜ Arena’da yüzme eğitmeni olarak görev aldığını da açıkladı. Döner, “Üniversite hayatınızda hem üniversitenin size bıraktığı anılar hem de sizin üniversitenizde bıraktığınız iz çok değerlidir. Bu ailenin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum” diyerek, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ne teşekkürlerini sundu.

Başa dön tuşu