EğitimYaşam

UKÜ Tiyatro Kulübü öğrencilerinden örnek davranış


Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Öğrenci Gelişim ve Danışma Merkezi bünyesinde bulunan Öğrenci Kulüpleri Koordinatörlüğü’ne bağlı Tiyatro Kulübü öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na bağışta bulundu.

UKÜ Öğrenci Kulüpleri Koordinatörü Naziyet Uzunboylu, Tiyatro Kulübü öğrencileri tarafından bahar döneminde organize edilen toplam 3 tiyatro oyunu bulunduğunu belirtti. Otogargara, Makaratif ve Ah Şu Gençler adlı tiyatro oyunlarının 7’den 70’e tüm izleyicilerin beğenisini topladığını ifade eden Uzunboylu, “Tiyatro Kulübü tarafından organize edilen Makaratif ve Ah Şu Gençler adlı tiyatro oyunlardan elde edilen gelir, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na bağışlandı” dedi.

Naziyet Uzunboylu, Tiyatro Kulübü öğrencilerinin toplumsal farkındalık yaratmak ve sosyal sorumluluk bilincilini geliştirmek adına kendi emekleriyle başarılı bir organizasyon düzenlediklerini kaydetti.

Turgut Özakman’ın kaleme aldığı ‘Ah Şu Gençler’ adlı müzikal tiyatro eserinde toplumsal bir yargının bulunduğunu belirten Uzunboylu, özellikle ebeveynlerin ve çocukların yanlış tutumlarının güldüren bir dille eleştirildiği bir oyun olduğunu açıkladı. Makaratif adlı oyunun ise farklı bir tarz olan skeçlerden oluştuğuna dikkat çeken Naziyet Uzunboylu, “Güldür Güldür Show’un skeçlerinden uyarlanmış olan komedi türündeki oyunumuz, tiyatroseverleri kahkahaya boğdu” dedi. UKÜ Öğrenci Kulüpleri Koordinatörü Naziyet Uzunboylu, “Amacımız minik kalplerin yükünü azaltmak ve toplumda bir farkındalık yaratmaktır” ifadesini kullandı. Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı UKÜ Tiyatro Kulübü öğrencilerinin her birine teşekkür belgesi takdim etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı