FutbolSpor

Uçar kardeşler buluşacak K-Pet Süper Lig’in 18. haftasında lider Yenicami ile üst sıraları zorlayan ekiplerden Türk Ocağı, 11 Şubat Cumartesi günü Lefkoşa Atatürk Stadı’nda karşı karşıya gelecek

 Coşkun KUTAY

 K-Pet Süper Lig’in 18. haftasında lider Yenicami ile üst sıraları zorlayan ekiplerden Türk Ocağı, 11 Şubat Cumartesi günü Lefkoşa Atatürk Stadı’nda karşı karşıya gelecek.
İki takım adına da oldukça kritik ve zorlu geçmesi beklenen karşılaşma futbolcular açısından da ayrı önem taşıyacak.Ülkemiz futbolunda yetişen 3 önemli kardeş futbolcudan ikisi bu maçta birine karşı rakip olacak.

Türk Ocağı forması giyen Muhammed Ali Uçar, Yenicami’de oynayan kardeşleri Adil Uçar ve Halil Uçar’a karşı mücadele edecek.

Duygu dolu geçecek maç öncesinde 3 kardeş Havadis’e açıklamalarda bulundu.

 

Muhammed: Lefkoşa’ya kazanmaya gideceğiz

Hafta sonu lider Yenicami ile karşılaşacak olan Türk Ocağı’nda genç futbolcu Muhammed Uçar yaptığı açıklamada; “Biz Lefkoşa’ya kazanmaya gidiyoruz. İlk maçta ki hatalarımızı analiz ettik ve doğruları yapmaya çalışacağız. Dolayısıyla Yenicami maçına çok iyi hazırlandık. Üç kardeşin aynı karşılaşmada bir arada olması ve ayrı renkler içinde mücadele etmesi çok güzel ve sahada yaşanacak önemli bir duygu.” dedi.

 

Adil: “O hafta sadece bu maç konuşulur”

Yenicami futbolcusu Adil Uçar maçla ilgili şunları söyledi; “Şampiyonluk yolunda yere sağlam basmaya çalışıyoruz. Bunun için de çok çalışıyoruz. Bu maç bizim için önemli virajlardan birisi. Rakiplerimizle puan farkının azalmasına izin vermeden bu maçı da kazanıp farkı açarak hedefe ulaşmak için çabalayacağız. Normal zamanda diğer maçlarında yorumlarını ve kritiklerini 3 kardeş olarak yaparız ancak böyle olduğu zamanlarda hafta boyunca sadece o maç konuşulur. Maçla ilgili tahminler yaparız ve şakalaşırız. O haftayı hep bir arada geçiririz. Maç vakti gelince ise benim için Muhammed’in rakipten başka bir farkı yoktur.”

 

Halil: “Bizim için gurur verici”

Yenicami futbolcu Halil Uçar ise önemli maç hakkında şu açıklamaları yaptı; “Şampiyonluk yolumuza çok iyi bir şekilde devam ediyoruz. Her maç olduğu gibi bu maça da ful konsantre bir şekilde çıkacağız. Sakatlığım vardı ve geçti. Tam kadro olarak çalışıyoruz. Türk Ocağı güçlü bir rakip ve açık bir oyun anlayışı ile oynuyor. Bu da maçın çok keyifli geçeceğini gösteriyor. İki takım da galibiyet isteyecektir ve güzel bir maç olacak. 3 kardeşin sahada olacak olması yaşanması gereken bir duygu. Birbirimize karşı oynamak önemli ve evde bunu konuşuyoruz. Bu bizim için gurur verici bir durum.”

 

Başa dön tuşu