Uçar ile Kuni suçlarını itiraf etti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

Uçar ile Kuni suçlarını itiraf etti

Narkotik ekiplerinin Ercan Havalimanı’nda yaptığı kokain operasyonunda tutuklanan Mehmet Uçar ve Mustafa Kuni tutuklu, Metin Kuşçu ise tutuksuz yargılanacak

Devrim DEMİR

Alınan ihbar üzerine Lefkoşa Türk Belediyesi çalışanı Mehmet Uçar’ın ülkeye Mersin’den kokain türü uyuşturucu madde getirdiği bilgisi üzerine 1 Ekim’de Ercan Havalimanı’nda operasyonla 3 kişiyi tutuklayan polis soruşturmayı tamamladı.

Mehmet Uçar, 45 gramı kokaini makatında ve önceden de adaya 900 adet uyuşturucu hap ve 452 gram kokain ithal ettiğini itiraf ederken,  zanlı Mustafa Kuni  5 bin adet uyuşturucu hap ve yarım kilo kokaini tasarruf ettiğini kabul etmedi.


Zanlı Metin Kuşçu “Ağır bir cürüm işlemek için gizli ittifak” suçlamasını kabul etmedi.

Zanlılar dün teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlı Mehmet Uçar ve Mustafa Kuni’nin davaları görüşülünceye kadar 3 ayı geçmeyecek şekilde Merkezi Cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Reynar ayrıca zanlı Metin Kuşçu’nun ilerde yargılanmak üzere, yurt dışına çıkışını yasaklayarak KKTC vatandaşı 2 kişinin imza edeceği 100’er Bin TL’lik kefalet senedi imza ederek serbest bırakılmalarına karar verdi.

 

Uçar suçunu itiraf etti

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis çavuşu Mehmet Bayram mahkemede verdiği ifadede zanlılar Mehmet Uçar, Mustafa Kuni, Metin Kuşçu’nun kanunsuz uyuşturucu madde “kokain”, “hint keneviri” ve hap “İthal, tasarruf” ve “Ağır bir suç işlemek için gizli ittifak”  suçlarından yakalandıklarını anlattı.

Polis çavuşu Mehmet Bayram, zanlıların 1 Ekim tarihinden bu yana soruşturma amaçlı tutuklu bulunduklarını, alınan tutukluluk süresinde ise zanlı Mehmet Uçar’ın işlediği suçu itiraf ettiğini söyledi.

Kuni ve Kuşçu’nun suçlarını kabul etmediğini belirten Bayram, zanlılar hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını kaydetti.

Bayram, zanlıların yargılanıncaya kadar uygun bir teminata bağlanması talebinde bulundu.

 

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar