KıbrısManşet

Üç araç birbirine girdiPolis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgiye göre dün  saat 21:20 raddelerinde eski Lefkoşa-Gazimağusa anayolu üzerinde Kuran Metal fabrikası önlerinde Lefkoşa istikametine doğru nefesinde 219 mlg. Alkollü içki tesiri altında seyreden Aydan SEL(K-32) yönetimindeki LH 177 plakalı salon araç sürücüsünün dikkatsizliği sonucu o esnada önünde aynı istikamete doğru seyreden Ertuğrul AKÇAY(E-27) yönetimindeki KG 709 plakalı salon aracın arka kısmına aracının sol ön kısmı ile çarpmıştır.


Çarpmanın etkisiyle LH 177 plakalı araç sağa savrulup karşı şeride geçip o esnada karşı istikametten gelmekte olan Turhan ULUSAL(E-65) yönetimindeki NT 539 plakalı jip aracın sağ ön kısmına aracının sağ ön kısmı ile çarpmıştır.

Kaza sonucu yaralanan NT 539 plakalı ve KG 709 plakalı araç sürücüleri ambulans ile Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne götürülerek acil serviste yapılan ilk yardım tedavilerine müteakip KG 709 plakalı araç sürücüsü aynı gün hastaneden taburcu oldu, NT 539 plakalı araç sürücüsü ise kontrol amaçlı Acil serviste müşahade altına alınmıştır. LH 177 plakalı araç sürücüsü ise kontrol amaçlı G.Mağusa Devlet Hastanesinde müşahade altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

Başa dön tuşu