Teknoloji

Uber uçan taksilerini CES 2019’da tanıttı


Uber, uçan taksiler için Bell firmasıyla araştırmalarına devam ediyor.

2023 yılında faaliyete geçmesi planlanan uçan taksiye ait prototip CES 2019’da sergilendi. 5 kişi taşıma kapasitesine sahip olan aracın uçan taksi hibrit elektrikli motorla çalışıyor.

Bell firmasının hibrit elektrikli Nexus konsepti CES 2019’da görücüye çıktı. Beş yolcu taşıma kapasitesine sahip Bell Nexus konseptine Uber uçan taksi projesi için talip oldu. İkilinin yaklaşık üç ton kaldırma ve indirme sistemine sahip cihazla yakın bir gelecekte taksi hizmetini başlatması bekleniyor.

Bell Nexuslar, şehirlerde yüksek noktalarda bulunan yolcu alım noktalarında bulunacak ve sizi şehrin içerisindeki diğer yolcu alım noktalarına bırakabilecek.

CES 2019 – Bell Nexus

The Bell booth is all set up and ready for the start of the Consumer Electronics Show 2019! Come along with us as we learn more about what to expect at the world's largest tradeshow of its kind. #FlyBellNexus

Bell Helicopter paylaştı: 8 Ocak 2019 Salı

2023 yılında teknolojinin kullanılabilir hale geleceği düşünülüyor ve bu projenin çevre dostu bir toplu taşıma vadetmesi öne çıkıyor. Uber yekilisi Mark Moore, “Bell’in yaptıkları hakkında fazlasıyla heyecanlıyız. Piyasada bu teknolojiyle uğraşan çok fazla firma var” açıklamasını yaptı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı