Tuvaletlerden dereye - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Ocak 28, 2023
Kıbrıs

Tuvaletlerden dereye

Tuvaletlerden dereye

Gönyeli’de Yenikent bölgesinde bulunan Isırgan Sokak’ta kanalizasyon suları, aynı sokaktan geçen dereye akıyor.
Kanalizasyondan dereye verilen atık sular, bölgede kötü kokuya neden oluyor. Daha çok havanın güneşli olduğu günlerde baskın olan koku, nefes aldırmıyor.
Dereye akan lağım suları, çevre ve insan sağlığını tehdit ediyor. Bölgede kış mevsiminde bile yoğun olarak görülen sivrisinekler, bölge sakinlerinin yaşamını kabusa çeviriyor.
Bölge sakinleri, son zamanlarda sıklıkla görülen haşerelerin ve farelerin de dereye akan lağım sularından kaynaklandığı düşüncesinde.

Vatandaş çözüm bekliyor
Yenikent’te Isırgan Sokak’ta yaşanan çevre sorunu, bölgede ikamet eden vatandaşların tepkisine neden oldu.
Dereden etrafa yayılan lağım kokusunun, havanın güneşli olduğu günlerde daha yoğun olduğunu söyleyen bölge sakinleri, günün hiçbir saati kapı pencere açamadıklarını kaydetti.
Kanalizasyon atığının dereye akmasının çevre ve insan sağlığını tehdit ettiğini savunan bölge sakinleri hastalık endişesi taşıyor.
Isırgan Sokak sakinleri, sorunun çözümü noktasında yetkililerden ilgi bekliyor.


Dülgeroğlu: Sorunun çözümü için çalışılıyor
Gönyeli Belediyesi Müdürü Ferruh Dülgeroğlu, Yenikent’te Isırgan Sokak’ta yaşanan kanalizasyon sorununun çözümü için birkaç gün içerisinde çalışmalara başlanılacağını kaydetti.
Dülgeroğlu, “Kanalizasyon sorunun yaşandığı nokta tam olarak Gönyeli Belediyesi ile Lefkoşa Türk Belediyesi arasındaki kent sınırındadır. Lefkoşa Türk Belediyesi ile istişare içerisindeyiz ve sorunun çözümü noktasında birkaç gün içerisinde harekete geçilecektir” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar