Tutuksuz yargılanacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Aralık 3, 2022
KıbrısManşet

Tutuksuz yargılanacak

Girne’de “insan kaçırma” suçundan tutuklanan Ebenezer Shina Akınsoyînu, aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı. Zanlı, teminat talebi ile dün yargıç karşısına çıkarıldı

Evrim KAMALI


Girne’de insan kaçırma suçundan tutuklanan üniversite öğrencisi zanlı Ebenezer Shina Akınsoyînu, aleyhindeki soruşturmanın tamamlanması üzerine Girne Kaza Mahkemesi’nde teminat talebi ile dün yargıç karşısına çıkarıldı.

Mahkemede olayla ilgili ifade veren polis memuru Cennet Koruk, zanlı Ebenezer Shina Akınsoyînu’nun 17 Şubat 2019 tarihinde saat 23.00 sıralarında kız arkadaşı Ester Blessing Oyetunji’yi kıskandığı gerekçesi ile zorla arabaya bindirip Girne’de henüz tespit edilemeyen bir eve götürerek “insan kaçırma” suçunu işlediğini belirtti.

Polis memuru Koruk, zanlının Ester Blessing Oyetunji’yi 11 saat alıkoyduktan sonra bıraktığını anlattı.

Ester Blessing Oyetunji’nin olayın ertesi günü kadına karşı şiddet şubesinde bir ifade vererek zanlı aleyhinde şikayetçi olduğunu söyledi.

Polis memuru Cennet Koruk, kadının şikayeti üzerine zanlının aleyhinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden derdest emri temin edildiğini ve aranan şahıs ilan edildiğini belirtti.

Polis memuru Koruk, 18 Haziran 2019 tarihinde Zanlı Ebenezer Shina Akınsoyínu’nun Girne’ de tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Zanlı aleyhindeki soruşturmanın tamamlandığını söyleyen polis memuru Cennet Koruk, üniversite öğrencisi olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlının haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması, 7 bin TL nakdi teminat yatırması ve yurtdışının yasaklanmasına emir verdi.

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar