Tutukluluk süresinin uzatılmasına ilginç tepki - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
KıbrısManşet

Tutukluluk süresinin uzatılmasına ilginç tepki

KKTC’ye sanal bet oynatanlara banka ve sim kart satmak için gelen Sinan Aslan, tutukluluk süresinin üç gün uzatılmasına ilginç bir tepki verdi

Devrim DEMİR

KKTC’de yasa dışı sanal bet oynatanlara banka kartı ve sim kart satıldığını duyunca akrabalarından para toplayarak farklı kişilere ait birçok banka kartı ve 58 adet sim kartı satmak için 15 gün önce ülkeye 90 günlük vize ile giriş yaptıktan sonra tutuklanan Sinan Aslan aleyhindeki soruşturma devam ediyor.

Aleyhinde alınan 3 günlük tutukluluk süresinde, Aslan polise verdiği ifadede arkadaşına saklaması için 3 adet banka kartı ve 1 sim kart verdiğini itiraf etti.


Aslan, dün ek tutukluluk talebiyle yeniden Girne Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlının 3 gün daha tutuklu kalmasına karar verdi.

Başka sim kart ve banka kartı ele geçirildi

Mali Suçlarla Mücadele Amirliği’nde görevli polis memuru Mehmet Davulcu, olayla ilgili bulguları aktardı.

Davulcu,  alınan bir ihbar üzerine Girne’de faaliyet gösteren bir otelin SPA bölümünde tespit edilen zanlının çantasında yapılan aramada yasadışı sanal bahis ve suç gelirlerinin aklanması işlerinde kullanıldığına inanılan 18 adet banka kartı ve 58 adet sim kart ele geçirildiğini anımsattı.

Zanlının söz konusu banka kartları ve sim kartlarını Türkiye’de temin ederek satmak için ülkemize getirdiğine yönelik itirafta bulunduğunu dile getiren Davulcu,  söz konusu kartların herhangi bir suç amacıyla kullanılıp kullanılmadığının henüz tespit edilemediğini ifade etti.

Polis, alınan üç günlük sürede zanlının itirafı üzerine arkadaşına saklaması için 3 adet banka kartı ve 1 adet sim kart verdiğini itiraf ettiğini ve emarelere el konulduğunu kaydetti.

Soruşturmanın seyri değişebilir

Zanlının kartları satmak için kimlerle anlaştığının ya da kimlere sattığının belirlenmesi gerektiğine ve soruşturmanın şeklinin değişebileceğine dikkat çeken Davulcu,  Aslan’ın 3 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

“Üç gün daha misafir olurum”

Aleyhinde 3 gün daha tutukluluk alınan ve kendini avukatsız olarak savunan zanlı Sinan Aslan’ın rahatlığı dikkati çekti. Alınan 3 günlük tutukluluk süresine itiraz etmeyen Aslan, “Adaletin yerini bulması için 3 gün daha misafir olurum” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar