FutbolSpor

Türkiye’de kulüpler play-off önerdi


Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, dün yapılan toplantı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Sepil’in açıklamaları şu şekilde: “3 senaryomuz var. 3 senaryonun 1’i ligi planlandığı gibi bitirmek. 2. senaryo, hem ülkemizde, hem Avrupa’da oluşan koşullardan dolayı liglere başlamak uzayabilir, bu durumda ne yapılacak? Hızlandırılmış bir lig sistemine gidilmek zorunda olunabilir. Play-off gibi şampiyonların daha hızlı belirlendiği bir sistem kurulabilir. Düşme olmasın. Avrupa’da aynı şeyleri tartışıyor. Üçüncüsü ise en zor senaryo, inşallah böyle bir şey yaşamayız. O da işlerin iyice gecikmesi ve liglerin bu şekilde tescil edilmesi gibi hiç düşünmek bile istemediğimiz bir senaryo. Bunların dışında bir senaryo yok.

 

“TARİH VERMEZSEK BELİRSİZLİK YARATIRIZ”

 

Şu anda kararı verecek merci, Türkiye Futbol Federasyonu’dur. Bugünkü toplantının birçok amacı vardı, biri tarih konuşmaktı. Tarih vermezseniz, oyuncular ne yapacak, kamuoyu ne yapacak? Birçok başkan telekonferans sırasında, tarih belirlemezsek, hem oyuncular, hem kamuoyu açısından belirsizlik yaratırız diye düşündü. İngiltere tarih verdi örneğin, ne oldu o tarihler, şimdi Mayıs ayı başına çektiler. Tarih verilebilir ama ‘Bu tarihler böyle kalacak.’ demek mümkün değil.

Toplantıda, ‘Liglere 17, 18 ve 19 Nisan’da başlamayı hedefleyelim, görüşümüzü federasyonla paylaşalım ve aynı zamanda gelişmeleri hep beraber takip edelim.’ şeklinde bir görüş ortaya çıktı.

 

“FİNANSAL OLARAK BİR KRİZ GELECEĞİNİ HERKES GÖRÜYOR”

 

En fazla oynayan takım 10 tane maç oynayacak. Yurt dışına baktığımızda, İngiltere’de 12 maç var, kupalar var. Takvim olarak şu anda en rahat olan ülke, Türkiye. UEFA son toplantısında, haziran ayının sonuna kadar liglerin bitirilmesini ve ardından Şampiyonlar Ligi finalinin oynanmasını tavsiye etti. Dolayısıyla bütün Avrupa ligleri buna uymak zorunda. Finansal olarak bir kriz geleceğini herkes görüyor ama ben sayın başkanın yanına gittiğimde, 18 kulüp başkanının onayıyla gittim.”Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı