Ekonomi

TurkishBank UK bankalar ve fintekleri buluşturduTürkBankası Grubu’nun Londra’da faaliyet gösteren iştiraki TurkishBank (UK), dünyanın en büyük finans organizasyonu sayılan ve bu yıl ilk kez Londra’da düzenlenen SIBOS’a katılan Türk ve global finans kuruluşları ve finteklere (finansal teknoloji şirketleri) ev sahipliği yaptı.
Londra’nın kalbindeki Mayfair semtindeki TurkishBank UK şubesinin terasında gerçekleşen davette seçkin katılımcılar, finans dünyasının geleceğini tartıştılar. Büyük bir katılımın gerçekleştiği davette, katılımcılar kısa sürede bir çok temas gerçekleştirme imkanı buldular. Saat 18:00’de başlayan davet, yoğun ilgi üzerine saat 23:00’e kadar devam etti.Hakan Börteçene

Davete gösterilen yüksek ilgi sonrası açıklama yapan TurkishBank UK Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Börteçene “Bu yoğun ilgi, Türk Finteklerin bize Londra’daki rehberleri olmamız görevini, Global Finteklerin de Türk pazarında aynı görevi bizden bekledikleri mesajını veriyor. İlk aşamada Istanbul’da oluşturacağımız, bilahare Londra’da açmayı düşündüğümüz Fintek ağırlıklı merkezlerin bu amaç için çok faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

TurkishBank UK hakkında:

TurkishBank UK, Türkiye, Kıbrıs ve İngiltere’de olmak üzere 3 ülkede bankacılık faaliyeti gösteren 118 yıllıkTurkishBank Grubu’nun bir üyesidir, 45 yıldır Londra’da faaliyet gösteren banka, öncelikli olarak Türk toplumuna bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Türkçe konuşan topluma hizmet misyonuyla çalışan TurkishBank UK’in Londra’da 7 şubesi bulunmaktadır.

SIBOS hakkında:

Geleceğin finansal teknolojileri ve hizmetlerinin görücüye çıktığı 23-26 Eylül’de; Londra’da, SWIFT ev sahipliğinde gerçekleşen SIBOS finansal kurum ve girişimler için çok önemli bir etkinlik. SIBOS Konferansında, dünyanın dört bir yanından 8000 iş lideri, karar verici ve uzman bir araya geliyor. Katılımcılar, finansal kurumlar, altyapı üreticileri, çok-uluslu şirketler, teknoloji iş ortakları gibi geniş bir yelpazeye sahip. SIBOS aynı zamanda büyük finansal kurumlar ve girişimler için buluşma noktası olma özelliği taşıyor.

Başa dön tuşu