Köşe Yazarları

Tsunami


“Özev” yararına düzenlenen KTSYD Kupası futbol karşılaşması, dün Girne 20 Temmuz Stadı’nda Doğan Türk Birliği ile Mormenekşe takımları arasında oynandı. Karşılaşmayı, fevkalade takım oyunu sergileyen Doğan Türk Birliği, her iki devrede de attığı üçer golle 6-0 kazandı.
Doğan karşılaşmaya süratli başladı. İleride tek tuttuğu, Ahmet Coşkun desteğindeki Kenan’a, sağ kanattan Aydın ve sol kanattan da Emin ve Salih’in bindirmeleri ile gol yolları üretmeye başladı. Belive ve Serhan Önet’in de ikinci bölgede sağladığı hakimiyet, Doğan hücumcularının, rakip ceza alanı içerisinde bol gol pozisyonu yaratmalarını sağladı. Ancak beklenen gol, Kenan’ın kullandığı serbest vuruşu tamamlayan kaleci Devrim’in yardımı ile 36. dakikada geldi.
Eralp hoca, kalp yetmezliği teşhisi nedeniyle oynamayan Richard Ocran’ı, müdafaa kurgusunda çok aradı. Orta alanı kalabalık tutup, ileride Cemil’in desteğindeki Dansel Anna’ya atılacak kontra paslarla neticeye gitmek isteyen Mormenekşe, ikinci bölgeden hiçbir destek görmeyince, saman alevi gibi parlayan girişimlerinden bir sonuç alamadı. Baştan sona oyunu hakimiyeti altında sürdüren Doğan karşısında bir tek gol pozisyonuna bile giremedi. Üstelik çıkarken kaptırdıkları toplarla da, gollük kontralar ve bu arada da bol bol da gol yediler.
41. dakikada Salih’in ayağından gelen ikinci ve 44. dakikada da Emin’in attığı üçüncü golle devreyi 3-0 ileride kapatan Doğan, Tsunami’den farksız ikinci devre baskısı ile, Kenan’ın dördüncü, Serhan’ın nefis kafa vuruşuyla beşinci ve genç Selim’in de altıncı golüyle rakibini yakıp-yıktı.

Başa dön tuşu