Spor

Troya’da zafer kulaçlarıÇanakkale’de ilki gerçekleşen Troya Açık Su Yüzme Yarışması’na katılan ülkemiz yüzücüleri Doğukan Ulaç ve Osman Akkuş birinci geldiler

DOĞUKAN İPİ GÖĞÜSLEDİ:
UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girişinin 20. yılı olması sebebiyle bu yıl ilki düzenlenen Troya Açık Su Yüzme Yarışı’nda sporcular yaklaşık 5 kilometre kulaç attı. 19-24 yaş kategorisinde mücadele eden sporcumuz Doğukan Ulaç 38 dakika 36 saniyelik derecesi ile genel klasman zaferine imza atarken, 45-49 yaş grubundaki sporcumuz Osman Akkuş ise 50.42 ile birinci oldu

Ahmet ÖZSOY

Çanakkale Valiliği himayelerinde ve ana sponsorluğunu Çanakkale’nin ve Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından Kale Grubu’nun yaptığı Troya Açık Su Yüzme Yarışmasını ülkemiz yüzücüsü Doğukan Ulaç kazandı. Yarışmada mücadele eden ülkemiz master yüzücülerinden Osman Akkuş da 45-49 yaş kategorisinde zirvenin sahibi oldu.
2018 TROYA Yılı etkinlikleri kapsamında Türk Spor Vakfı tarafından ilki düzenlenen ve Çanakkale’de gerçekleştirilen Troya Açık Su Yüzme Yarışması’nda 700 yüzücü mücadele etti.

Dünya Olimpiyat Şampiyonu Alman yüzücü Ute Hascher-Brückner’in gösteri yüzüşü ile başlayan etkinlikte sporcular sabah saat 10.00’da yarışa başladı ve yaklaşık 5 kilometrelik Troya Açık Su Yüzme Yarışması Çanakkale Yeni Kordon’da başlayıp Kepez Halk Plajı’nda son buldu.

Doğukan Ulaç ve
Osman Akkuş zirvede
Troya’nın, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girişinin 20. yılı olması sebebiyle 2018 yılı “Troya Yılı” olarak ilan edilmişti ve 2018 Troya Yılı’nda yapılan çeşitli etkinliklere TÜRK SPOR VAKFI katkı sağlıyor.
Çanakkale’nin spor turizmine artı değer yaratması amacıyla planlanan uluslararası açık su yüzme yarışmasına Çanakkale Valiliği ev sahipliği yaptı. İkinci Kordon’dan başlayıp Kepez Belediyesi Halk Plajı’nda sona eren yarışmada, katılımcılar, denizin yaklaşık 12 metre altında yatan; 24 er ve 10 subayın şehit düştüğü Mesudiye Zırhlısının üzerinden yüzerek geçti.
Bu yıl ilki düzenlenen ve gelenekselleştirileceği açıklanan Çanakkale Troya Açık Su Yüzme Yarışı’nda Erkekler 19-24 yaş kategorisinde mücadele eden sporcumuz Doğukan Ulaç 38 dakika 36 saniyelik derecesi ile genel klasman zaferine imza attı.
Bir diğer sporcumuz Osman Akkuş ise 45-49 yaş grubunda 50.42 ile birinciliği elde etti.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı