“Trap”ta Gönyeli B, “Skeet”te Mağusa

20 Ağustos 2018 Pazartesi | 13:51

KKTC Atıcılık Federasyonu tarafından 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen Trap Kupası’nı Gönyeli Avcılık Atıcılık B Takımı, Skeet Kupası’nı ise Mağusa Avcılık Atıcılık kazandı

 

KKTC Atıcılık Federasyonu tarafından 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen “Trap Kupası” Gönyeli Atatürk Atıcılık Kompleksi Özer Boyacı Atış Poligonunda, “Skeet Kupası” ise Lefke Poligonunda yapıldı.

İki gün süren müsabakalarda toplam 60 sporcu mücadele etti.

Atıcılar ilk gün 75 ve ikinci gün 50 olmak üzere toplam 125 hedef plak atışı yaparak en iyi dereceyi elde etmeye çalıştı.

Final atışları sonunda takım klasmanında Trap Kupası’nı, 328 puanla Osman Benli, Bora Hacı ve Hasan Eylenceli’den oluşan Gönyeli Avcılık Atıcılık B takımı kazandı.

Skeet Kupası’nı sahibi ise yine 328 puanla Hasan Unuz, Kemal Madencioğlu ve Ali Çeler’den oluşan Mağusa Avcılık Atıcılık takımı oldu.

Trap Kupası’nda ferdi klasmanda büyük erkeklerde Osman Benli, kadınlarda Nurten Aşina, genç erkeklerde Ekrem Madenci ve veteranlarda Cemal T. Paralik birinci olurken

Skeet dalında ise büyük erkeklerde Ali Çeler, genç erkeklerde Osman Mavideniz ve veteranlarda Hakkı Somuncu birinciliği elde etti.

Trap Kupası Takımsal Klasman

Takım              Puan    Atıcılar

1.Gönyeli B         328        Osman Benli, Bora Hacı, Hasan Eylenceli

2.Boğaztepe       303        Çavlan Paralik, Volkan Sönmez, Ahmet Paralik

3.Gönyeli A         302        Cemal Dayı, Fuat Bolan, B. Behlül

 

Trap Kupası Ferdi Büyük Erkek:

1.Osman Benli                   Gönyeli
2.Ahmet Paralik                Boğaztepe

3.Hasan Eylenceli             Gönyeli

 

Trap Kupası Ferdi Kadın

1.Nurten Aşina                  Gönyeli

 

Trap Kupası Ferdi Genç Erkek:

1.Ekrem Madenci             YDÜ
2.Mehmet Kalkanlı           YDÜ

3.Özhan Uzunsaf              Cihangir

 

Trap Kupası Ferdi Veteran Erkekler:

1.Cemal T. Paralik            Levent

 

Skeet Kupası Takımsal Klasman

Takım              Puan    Atıcılar

1.Mağusa            325        Hasan Unuz, Kemal Madencioğlu, Ali Çeler

2.Gönyeli A         323        Ali Zorba, Kağan Dayı, Ali Somuncu

3.Gönyeli B         307        Mehmet Amcaoğlu, Hakkı Somuncu, Ahmet A. Tunçalın

 

Skeet Kupası Ferdi Büyük Erkek:

1.Ali Çeler                       Mağusa

2.Salahi Zaimoğlu            Ferdi

3.Mehmet Sabancı           Boğaztepe

 

Skeet Kupası Ferdi Genç Erkek:

1.Osman Mavideniz         Boğaztepe

 

Skeet Kupası Ferdi Veteran Erkek:

1.Hakkı Somuncu              Gönyeli

2.Yaşar Çiftgül                  Doğancı

3.Turgay Omaç                  Lefke