Magazin

Hazar Ergüçlü’nün Oscar heyecanı 

 

 

“AHLAT AĞACI” OSCAR ADAYI:

Ülkemizin beyazperdedeki gurur kaynağı Hazar Ergüçlü’nün rol aldığı, Nuri Bilge Ceylan’ın filmi “Ahlat Ağacı” Yabacı Dilde En İyi Film dalında Oscar adaylığının sahibi oldu

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile sinema alanındaki meslek örgütü temsilcilerinden oluşan 17 kişilik seçici kurul, Amerika’da yapılacak 91. Akademi Ödülleri (OSCAR) Yabancı Dilde En İyi Film Dalı’nda Türkiye adayını belirlemek üzere değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.

Sanatsal Etkinlikler Komisyonu’na başvuran 12 filmin değerlendirildiği Kurul’da yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan’ın yaptığı, oyuncuları arasında ülkemizin yetiştirdiği ünlü oyuncu Hazar Ergüçlü’nün de bulunduğu “Ahlat Ağacı” filmi, Türkiye’nin Yabancı Dilde Oscar adayı olarak belirlendi.

Usta yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın 71. Cannes Film Festivali’nde büyük ses getiren son filmi “Ahlat Ağacı”, 1 Haziran’da vizyona girmişti.

“Ahlat Ağacı” Nuri Bilge Ceylan’ın dokuzuncu filmi olarak seyirciyle buluşmuştu. Doğu Demirkol ve Murat Cemcir’in başrolde yer aldığı filmde, Hazar Ergüçlü ile birlikte Ahmet Rıfat Şungar, Tamer Levent, Kadir Çermikli, Kubilay Tunçer ve Ercüment Balakoğlu da bu isimlere eşlik ediyor.

  1. Cannes Film Festivali’nde yarışan ancak eli boş dönen “Ahlat Ağacı”, 3 saat 8 dakika sürüyor.

 Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı