Transferde hareketlilik - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
FutbolSpor

Transferde hareketlilik

Futbol kulüpleri, 2018-2019 sezonu hazırlıklarına devam ederken bir yandan da kadrolarını oluşturmak için transfer çalışmalarını sürdürüyor

RİFAT KAYMAKLI’DA, ERDİNÇ-METE TAKASI GERÇEKLEŞTİ:

Transferde dün yine hareketli bir gün yaşandı. Süper Lig ekiplerinden Küçük Kaymaklı, serbest transfer hakkı bulunan Rifat Hacıarifoğlu’nu kadrosuna katarken, Çetinkaya ile Baf Ülkü Yurdu arasında ise Erdinç Börekçi-Mete Sağır takası gerçekleşti


 

MESARYA’DAN İKİ TAKVİYE, İSMAİL SOYDAN YALOVA’DA:

  1. Lig’in yeni ekiplerinden Mesarya, Yenicami’den Hascan Kırmaz ve Baf Ülkü Yurdu’ndan Berk Çakır’ı kiralık olarak kadrosuna katarken bu sezon 1. Lig’de mücadele edecek Yalova da son olarak Düzkaya’da kiralık forma giyen İsmail Soydan ile anlaşmaya vardı

hascan kırmaz

 

Futbol kulüpleri, 2018-2019 sezonu hazırlıklarına devam ederken bir yandan da kadrolarını oluşturmak için transfer çalışmalarını sürdürüyor.

Bu bağlamda transferde dün yine hareketli bir gün yaşandı.

Süper Lig ekiplerinden Küçük Kaymaklı, serbest transfer hakkı bulunan Rifat Hacıarifoğlu’nu kadrosuna katarken Çetinkaya ile Baf Ülkü Yurdu arasında ise Erdinç Börekçi-Mete Sağır takası gerçekleşti.

1.Ligin yeni ekiplerinden Mesarya, Yenicami’den Hascan Kırmaz ve Baf Ülkü Yurdu’ndan Berk Çakır’ı kiralık olarak kadrosuna katarken bu sezon 1. Ligde mücadele edecek Yalova da son olarak Düzkaya’da kiralık forma giyen İsmail Soydan ile anlaşmaya vardı.

 

Kaymaklı, Rifat’ı kaptı

Süper Ligin başkent temsilcilerinden Küçük Kaymaklı, başarılı kanat oyuncusu Rifat Hacıarifoğlu’nu kadrosuna kattı.

Daha önce Yenicami ile anlaşan ancak transferi gerçekleşmeyen Rifat Hacıarifoğlu’nun serbest kalma bedelini dün KTFF’ye yatıran Küçük Kaymaklı bu oyuncuyu resmen renklerine bağladı.

Son olarak Serdarlı forması giyen Rifat, dün yönetici Akay Aşina ile birlikte kendisini yeşil siyahlı kulübe bağlayan sözleşmeye imza attı.

 

Erdinç-Mete takası

Transferde dünün en önemli gelişmelerinden birisi de Erdinç Börekçi-Mete Sağır takası oldu.

Süper Lig ekiplerinden Çetinkaya tecrübeli orta saha oyuncusu Erdinç Börekçi’yi, Baf Ülkü Yurdu’na kiralık verirken buna karşılık Ülkü Yurdu da orta sahanın önemli ismi Mete Sağır’ı Çetinkaya’ya kiraladı.

Öte yandan Çetinkaya, Mete’nin satın alma opsiyonunu da elinde Güzelyurt ekibinden aldı. Takasta imzaların birkaç gün içinde atılması bekleniyor.

 

Mesarya’dan iki takviye birden

1.Ligin yeni ekiplerinden Mesarya, dün iki oyuncu birden renklerine bağlayarak kadrosunu güçlendirdi.

Mesarya, bonservisi Yenicami’de olan ve son iki sezonda Geçlik Gücü ile Türk Ocağı’nda kiralık oynayan orta saha oyuncusu Hascan Kırmaz ile Baf Ülkü Yurdu’ndan genç futbolcu Berk Çakır’ı kiraladı.

 

Yalova İsmail ile anlaştı

Süper Ligden geçtiğimiz sezon düşen ve yeni sezonda 1. Ligde mücadele edecek olan Güzelyurt ekibi Yalova da dün bir transfer gerçekleştirdi.

Sarı lacivertliler, bonservisi Gönyeli’de olan ve son olarak Düzkaya’da kiralık oynayan tecrübeli futbolcu İsmail Soydan ile anlaşmaya vararak bu transferi kulübün sosyal medya hesabından duyurdular.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar