FutbolSpor

Hakemler sıkı çalışıyor

Hakemlerimiz, İzmir’deki kampın ikinci gününde, MHK antrenman sorumlusu Savaş Tilki nezaretinde çalışmaya devam etti

 

 

HAKEMLERİMİZİN MOTİVASYONU YÜKSEK: Savaş Tilki, hakemlerin hırslı, disiplinli, istekli, sevgi ve saygının da ön planda olduğu antrenmanlardan mutlu olduğunu dile getirdi

 

Abdullah ZAİFOĞLU (KTSYD)

 

2018-19 sezonuna hazırlanan hakemlerimiz Balçova’daki çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor. Pazartesi akşamı ve önceki gün olmak üzere 2 antrenman yapıldı. Antrenmanlar daha çok fizik kondüsyona dayalı olarak gerçekleşti.

MHK Antrenman sorumlusu Savaş Tilki’nin yönetiminde tüm hakemlerin katıldığı ve disiplinin de ön planda tutulduğu çalışmalar yapıldı.

Önceki gün yapılan antrenman yine fizik kondüsyon ve dayanıklılık üzerine gerçekleşti. Antrenmanlarda kafilede yer alan herkesin hazır bulunması hakemler ve çalıştırıcılar üzerinde büyük bir moral ve motivasyona neden oldu.

MHK Antrenman sorumlusu Savaş Tilki de antrenmanların çok iyi geçtiğini, hakemlerin çalışmalara gösterdikleri ciddiyetten mutlu olduğunu söyledi. Savaş Tilki hakemlerin hırslı, disiplinli, istekli, sevgi ve saygının da ön planda olduğu antrenmanlardan mutlu olduğunu dile getirdi.

Kafiledeki deneyimli hakemlerimizden Kerem Eran, Serhan Şimşek ve Osman Özpaşa da savaş Tilki ve Alper Aligüllü yönetiminde verimli bir kamp geçirdiklerini, genç hakemlerle kaynaşmanın çok iyi olduğunu, sosyal aktivitelerle birlikte iyi bir kamp geçirdiklerini söylediler. Fiziksel olarak çok iyi bir kamp geçirdiklerini, birlik ve beraberliğin kendilerine çok şeyler katacağını dile getirdiler.

 

B ve C klasman adayları ile toplantı

Kampta yer alan B ve C hakem adayları ile bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda MHK Başkanı Sadık Özbilgehan, Derviş Atakan ve Niyazi Nizam genç hakemlerin sorunlarını dinlediler. Özbilgehan, yaptıkları bu görevin çok özveriler istediğini, daima en doğrusunu öğrenmeleri gerektiğinin yanında özellikle kurallara hakim olmanın öneminden bahsetti. Yaptıkları işi her zaman önemsemelerini ve hakemlerin kendileri ile istişare içinde olmalarını istedi. Sadık Özbilgehan başkanlığındaki komite, kadın hakemlerin de maç öncesi hazırlık ve maç sırasında karşılaştıkları sorunlarını dinleyerek çözüm yolları aradılar.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı