FutbolKöşe YazarlarıSpor

Topu kaleye gönderen kazandı


Göçmenköy ile Yenicami arasındaki mücadele örnek başladı. İki takımın da sponsoru olan Nicosia Finans’ın Direktörü Abdullah Uluçhan, futbolcuların birlikte takım fotoğrafını hatıra olarak saklamak istedi ve bu talebi de futbolcular geri çevirmeyip karışık durarak objektiflere poz verdiler. Tribünlerden de alkış alan bu görüntü ile başlayan futbol 20 dakikada sonra yağmur ve soğukla birlikte tat vermemeye başladı.

Hafta içerisinde Yenicami kulübünden yapılan açıklama ile golcü futbolcu John Ebuka’nın sakatlandığının duyurulması ve 10 gün oynamayacağı belirtilmesi camiada şok etkisi yarattı ve bizlerde de Göçmenköy maçının neticesi merak uyandırdı açıkçası.

Bu arada kulüpten yapılan açıklamada, sağ ayak hamstreing kasında ikinci derece yırtık ve 10 gün içerisinde takıma dönmesi öngörüsünü çok iyimser bulduğumu da belirtmek isterim. Umarım John’u 10 günden de önce görme şansı elde ederiz bu arada çünkü John çok özel bir futbolcu.

Bu olumsuz tabloda maça çıkan Yenicami, Göçmenköy karşısında çok doğru futbol oynadı. Savunmada ne Okoli ne Kenneth’e 1 metre bile boş alan vermediler. Yüzlerini kaleye döndürtmediler. Orta alanda da özellikle Hascan’ın enerjisi ile mücadelesi, Aminu ve Fırat’ın etkili top kullanışları Göçmenköy’e yetti.

Tüm bunlara Göçmenköy’de oyuncuların bireysel hataları, orta alanda kaptırdıkları toplar ve savunmadaki kademe hataları eklenince Yenicami soyunma odasına 2-0 üstünlükle girdi.

Göçmenköy savunmasında Lawal sanırım Kıbrıs kariyerinin en hatalı ve etkisin maçını oynadı. Takım olarak etkisin kalan Göçmenköy tek golü de Yenicamililerin ofsayt itirazlarının olduğu pozisyonda bulurken Yenicami kalecisi Ercan sanırım yere düşmeden maçı tamamladı.

Yenicami ise Mehmet Altın, Abaka, Hascan, Fırat, Farouk ve Sadıklar ile Göçmenköy kalesine olması gerektiği gibi baskı kurdu. Bunların da 4’ünde golü buldu, Farouk ve Mehmet Altın’ın şutlarında ise direğe takıldı.

Sonuçta ise başlıkta da belirttiğim gibi topu kaleye kim göndermeyi becerdiyse o kazandı.Etiketler

Benzer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı