KıbrısManşet

Theodorz tutuklu yargılanacak

Üç yıldır Güney Kıbrıs’ta yaşayan ve Ercan Havalimanı’ndan tasarrufunda yarım kilodan fazla uyuşturucu ile ülkeye giriş yaparak Beyarmudu Sınır Kapısı’nda yakalanan Romen kadın hakkındaki soruşturma tamamlandı

Güney Kıbrıs’ta oldukça yaygınlaşan “kristal amfetamin” isimli sentetik uyuşturucu madde ile hafta sonu ülkeye giriş yapan ve Beyarmudu Sınır Kapısı’ndan Güney’e geçmek isterken 600 gram Amfetamin ile suçüstü yakalanan Andre Theodorz, aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Tutukluluk süresi dolan zanlı, teminat talebiyle dün yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkeme, zanlının ülkede yasal statüsü olmadığına dikkati çekerek, emare olarak miktarı da göz önünde bulundurarak zanlının 2 ayı geçmeyecek şekilde cezaevine gönderilmesine karar verdi.

 

Güney’e kaçmak isterken yakalanmıştı

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Selvili, zanlının 11 Ağustos tarihinde Ercan Havalimanı’ndan ülkeye giriş yaptığını öğrendiklerini ve dün sabaha yakın tasarrufundaki uyuşturucu madde ile Kuzey’den Güney’e geçeceği bilgisini aldıklarını kaydetti.

Selvili, Beyarmudu Sınır Kapısı’nda pusu görevi yapan polis ekipleri tarafından zanlının saat 02.40 sıralarında tespit edildiğini söyledi.

Zanlının üst aramasında giymekte olduğu sutyenin her iki kısmında siyah ince çoraba sarılmış 600 gram Amfetamin ele geçirildiğini ifade eden Selvili, yapılan sorgulamada söz konusu uyuşturucu maddeyi Ercan Havalimanı’ndan ithal ettiği yönünde ifade verdiğini belirtti.

Soruşturmanın tamamlandığını kaydeden Selvili, zanlının davası görüşülünceye kadar uygun bir teminata bağlanması talebinde bulundu.

Devrim DEMİR

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı