Diğer SporlarSpor

Tesise ihtiyaç var
 İrlanda’nın Cork şehrinde gerçekleştirilen ‘Ironman’ yarışında finişe gelerek 13. kez ‘Demir Adam’ (IRONMAN) olan Spor Adamı Cem Dağdelen’den çarpıcı açıklamalar geldi
 DAHA ÇOK SPORCU LAZIM  1. kez ‘Demir Adam’ (IRONMAN) olan Spor Adamı Cem Dağdelen ‘Daha çok sporcu için daha fazla tesis’ ihtiyacına vurgu yaptı

 

İrlanda’nın Cork şehrinde geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen ‘Ironman’ yarışında finişe gelerek 13. kez ‘Demir Adam’ (IRONMAN) olan Spor Adamı Cem Dağdelen ‘Daha çok sporcu için daha fazla tesis’ ihtiyacına vurgu yaptı.

​BRTSPOR’da Yeşim Tuncel Kotak ve Tonguç Kotak’ın, Spor Artı programına katılan Cem Dağdelen hem yarış hem de diğer konularda çarpıcı açıklamalar yaptı.

 

Zor şartlarda yarıştık

Olumsuz hava koşullarına karşı ciddi mücadele verilen İrlanda’daki yarışı 11 saat 33 dakika 54 saniye ile kendi yaş kategorisinde 53’üncü olarak tamamlama başarısı gösteren ARES Triatleti ‘Aslında her insanın yaşamının bir parçası olması gereken sporun, hayatının önemli bir bölümünü oluşturmasının performansında ciddi etken olduğuna’ işaret etti.

 

Tesis şart

​Spor Artı’ya açıklamalarında ‘Madde Bağlımlılığının’ arttığı ülkede gençleri spora yönlendirmenin önemine de değinen Cem, ülkede sporcu yetiştirmede önemli bir dezavantaj olan tesis eksikliğine dikkat çekti.

Demir Adam, “Ne kadar tesis yaparsanız o kadar insan, sporcu kazanırsınız” diye konuştu.

Başa dön tuşu