KıbrısManşet

Tepebaşı bölgesinde yine yangın


Tepebaşı – Kalkanlı arasında Limitya mevkiinde yine yangın çıktı… 1995 yangını sonrası yaşadığımız en büyük ikinci büyük yangın yaşandığı Tepebaşı Kalkanlı bölgesinde bugün yine yangın çıktı.

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgiye göre, yangın Bugün saat 15:30 sıralarında, Tepebaşı köyünün Limitya mevkiinde yangın meydana geldi. Yangına, itfaiye ekipleri, orman dairesi, çevre halkı ve askeri personel müdahale ediliyor.

Yangın henüz kontrol altına alınamadı.

Bugün 7 yangın

1. Serdarlı

Serdarlı köyünde bugün saat 11.00 sıralarında 2 farklı noktada yangın meydana geldi.

Polisin açıklamasına göre, yangın sonucu 10 dönümlük arazi içerisinde bulunan kuru otlar yandı. Yangına polis itfaiye ve çevre sakinleri traktörler ile müdahale edildi. Yangın kontrol altına alındı soğutma çalışmaları devam ediyor.

2. Gaziköy

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgiye göre bugün saat 10:45 sıralarında, Gaziköy ağıllar bölgesinde çıkan yangın sonucu 5 dönümlük arazi içerisinde bulunan kuru otlar ile, Yavuz Ceyda’ya ait 1500 adet rulo balya, 5 dönüm anız ve hayvan gübresi yanarak zarar gördü

3. Yeşilırmak

24.05.2020 tarihinde, saat 02:30 sıralarında, Yeşilırmak’ta şiddetli rüzgar sebebiyle elektrik tellerinin bir birine çarpması sonucu çıkan kıvılcımlardan dolayı köy içerisinde 2 farklı noktada yangın meydana gelmiştir. Yangın polis itfaiye, Orman Dairesi ve Sivil Savunma ekipleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu yaklaşık 20 dönümlük arazi içersindeki makilik alan, 10 m uzunluğundaki sulama borusu ve iki meyve ağacı yanarak zarar gördü.  Soruşturma devam etmektedir.

4. Yeniceköy

24.05.2020 tarihinde, saat 04:00 sıralarında, Yeniceköy’de, Şht Ömer Cambaz sokak üzerinde şiddetli rüzgarın etkisiyle elektrik tellerinin birbirine çarpması sonucu çıkın kıvılcımdan dolayı yangın meydana gelmiştir. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu; Yusuf CANBAZ’a ait bir dönümlük arazi içersinde bulunan kuru otlar, hurda halinde bulunan üç adet araç ve bu araçların birinin içerisinde bulunan yarış araçlarına ait muhtelif kapı, koltuk, rims ve aksesuarlar yanarak zarar görürken, arazi içersinde demir kafes içerisinde beslediği 1 adet köpek ise yanarak telef olmuştur. Soruşturma devam etmektedir.

5. Nergisli

24.05.2020 tarihinde, saat 04:30 sıralarında, Nergisli’de Ağıllar bölgesinde şiddetli rüzgar sebebiyle elektrik tellerinin birbirine temas edip çıkan kıvılcımlar nedeniyle bir yangın meydana gelmiştir. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu; Osman KADI’ya ait 6 adet rulo balya, Gürtan TOYGAR’a ait plastik sulama hortumları ve 1 adet zeytin ağacı yanarak zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir.

6. Yiğitler, Vadili ve Paşaköy

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgiye göre bugün saat 14:45 sıralarında, Yiğitler, Vadili ve Paşaköy arasında çöplük alandan başlayan ve geniş bir alana yayılan yangın kontrol altına alındı.

Soğutma çalışmaları devam ediyor. Yangın sonucu ilk tespitlere göre yaklaşık 250 dönümlük alan içerisinde bulunan çöp ve moloz atıkları ile anız , biçilmemiş arpa ve balyalar yandı.

Yangına polis itfaiye ekipleri, Orman Dairesi ekiplerinin yanı sıra bölge halkı müdahale etti.

7. Tepebaşı Limitya mevkii

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgiye göre, yangın Bugün saat 15:30 sıralarında, Tepebaşı köyünün Limitya mevkiinde yangın meydana geldi. Yangına, itfaiye ekipleri, orman dairesi, çevre halkı ve askeri personel müdahale ediliyor.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı