Temizliği üstlendi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mart 2, 2024
Kıbrıs

Temizliği üstlendi

Temizliği üstlendi

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nda, Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesinde son zamanlarda yaşanan sorunlarla ilgili olarak bugün bir toplantı yapıldı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Ekonomi ve Enerji Bakan Sunat Atun başkanlığındaki toplantıya Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu adına Fuat Namsoy, Sanayi Dairesi Müdürü Soley Akçaba, Karayolları Dairesi Müdürü Mustafa Demircioğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi Asbaşkanı Celal Cin ile Belediye’nin temizlik Şubesinden yetkililer katıldı.


RESMEN KÖPEK LEŞİ

Sunat Atun, Lefkoşa Türk Belediyesi tarafından gerçekleştirilen temizlik işlemlerinde son zamanlarda meydana gelen ihmalden dolayı sorun yaşandığını belirterek, oluşan çöplerin çevreye ve insan sağlığını tehdit ettiğini söyledi.

Bakan Atun, oluşan çevre sorununun bölgede faaliyet gösteren vatandaşların da sağlıklı bir ortamda iş yapmasına engel olduğuna dikkati çekti.

ÇÖP DAĞLARI İSYAN ETTİRDİ

Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nin temizliğinin yetki ve sorumluluğunun Belediye’ye ait olduğunu hatırlatan  Atun : “Ancak son dönemde bölgede oluşan fiili koşullar, bölge için bir tehdit noktasına geldiği için Belediye’nin el atmasını bekleyerek bu duruma bir tolerans gösteremezdik” dedi.

Atun, bu amaçla Bakanlığı’nın bir inisiyatif üslenerek bölgenin köklü temizlik ve bakımının yapmak üzere hizmet alımı şeklinde çalışma başlatıldığını ifade ederek, ilk etapta acil olarak bölgenin geniş çaplı temizliğinin yapılarak ilaçlanacağını söyledi.

Atun, çalışmaların, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin yeni seçilecek Başkan ve Meclis Üyelerinin oluşumuna kadar devam ettirileceğini vurguladı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar