GG kenetlendi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Spor

GG kenetlendi

GG kenetlendi

 

Hüseyin KÖPRÜLÜ


Süper Lig’de alt sıralardan kurtularak üst sıralara yükselmek için mücadelesini sürdüren G. Gücü, hafta sonu oynayacağı kritik Serdarlı maçına odaklandı. Son iki haftadır aldığı puanlarla düşme hattından kurtulma ümitlerini artıran yeşil-beyazlılar, bire bir rakibi konumundaki Serdarlı maçı ile puan veya puanlar alma anlamında iyi gidişini sürdürmek için uğraş verecek. Kritik maç öncesinde yapılan antrenmanlarda hem teknik yönetim hem de futbolcuların kenetlendiği görüldü.

Halil Çimendağ: Cihangir galibiyeti bize moral depoladı

G. Gücü Teknik Direktörü Halil Çimendağ ligin 18. haftasında deplasmandaki Cihangir galibiyeti ile moral bulduklarını belirterek “Bu galibiyete ihtiyacımız vardı. 3 puan ilaç gibi geldi” dedi. 17. haftada B. Bağcıl karşısında da iyi oynadıklarını belirten Çimendağ, söyle devam etti: “Bağcıl maçında iyi oynadık. 3 puan da alabilirdik. Güçlü rakibimizden aldığımız 1 puan da bizim için önemlidir. İkinci devredeki ilk galibiyeti ise Cihangir karşısında alarak moral depoladık. Buna ihtiyacımız vardı. Hafta sonunda oynayacağımız Serdarlı maçı bizim için önemli olduğu kadar rakibimiz açısından da önem teşkil ediyor. Bu yüzden varımızı yoğumuzu ortaya koyarak bu maçtan galibiyetle ayrılmak için mücadelede edeceğiz.”

“İyi oyunumuzu sürdürmek istiyoruz”

18. haftada Serdarlı’nın sahasında Çetinkaya ile oynadığı maçı izleyen Çimendağ, rakiplerinin ikinci devreye iyi başladıklarına değindi. Çimendağ söyle devam etti: “Serdarlı son haftalarda iyi futbol oynuyor. Çetinkaya karşısında da iyi oynadılar.  İ. Faye ve Efe cezalı duruma düşmüş olabilir. Ancak rakip 11 kişi ile bize karşı oynayacak. Eksik oyuncuları yerine başka oyuncular oynatacaklar. Bu yüzden her oyuncuyu dikkate almamız gerekiyor. Eksiklere göre değil kendi oyunumuza göre hareket edeceğiz. Son haftalardaki iyi oyunumuzu sürdüreceğiz.”

Son antrenman yarın

Hafta başından beridir antrenmanlarını sürdüren G. Gücü, dün de Atilla Topaloğlu Sahası’nda 1,5 saatlik bir çalışma yaptı. Motivasyon artırıcı bir hazırlık yaptıklarını belirten Çimendağ son antrenmanlarını cuma günü gerçekleştireceklerini açıkladı.
Uzun süredir sakatlığı bulunan Tuğra’dan yararlanamadıklarını söyleyen Çimendağ, Ragıp ve Deniz Enyong’un da hafif sakatlıkları olduğunu ifade etti. Ragıp ve Deniz Enyong’un son durumlarının cuma günü netleşeceği belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

GG SIKI HAZIRLANIYOR… Son antrenmanını yarın yapacak olan G. Gücü’nde futbolcular dün Atilla Topaloğlu Sahası’nda gerçekleştirdikleri antrenmanda hırslı görüldüler (Fotoğraflar: Mustafa ŞENAL)

 

ÇİMENDAĞ İNANÇLI… G. Gücü Teknik Direktörü Halil Çimendağ, Serdarlı maçının önemine dikkat çekerek galibiyet için ellerinden geleni ortaya koyacaklarını ifade etti

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar