Kıbrıs

Teminata bağlandılar Ciddi darp, kasti hasar ve tecavüzkâr alet taşımak suçlarından tutuklanan Yasin Kılıç,  Talha Mert Kılıç, Hasan Uçar ve Faysal Uçar aleyhindeki soruşturma tamamlandı
Evrim KAMALILefkoşa’da meydana gelen “ciddi darp”, “kasti hasar” ve “tecavüzkâr alet taşımak” suçlarından tutuklanan Yasin Kılıç,  Talha Mert Kılıç, Hasan Uçar ve Faysal Uçar, teminat talebi ile dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren polis memuru Ali Gencer, zanlı Yasin Kılıç,  Talha Mert Kılıç, Hasan Uçar ve  Faysal Uçar’ın “Kasti Hasar”, “Ciddi darp” ve “Tecavüzkâr alet taşımak” suçundan tutuklandığını kaydetti.

Gencer, zanlıların önceki gün Lefkoşa’da Girne Caddesi’nde park halinde bulunan Hasan Diker’e ait KJ 526 plakalı arabanın ön motor kapağına elleri ile vurup hasar verdiklerini, Diker’i ise ciddi şekilde dövdüklerini belirtti.

Polis memuru Gencer, aynı gün olay yerine geri dönen Talha Mert Kılıç, Hasan Uçar ve Faysal Uçar’ın bir işyerine ait televizyona kemer ile vurarak 4 bin 500 TL’lik hasar verdiklerini anlattı.

Gencer, mesele ile ilgili olarak tüm zanlıların olay günü tutuklandığını söyledi. Polis memuru Gencer, olayın görgü tanıklarının tespit edilip ifadelerinin alınması gerektiğini, ayrıca hasara uğratılan araba ve televizyon ile ilgili henüz değer tespiti yapılamadığını anlattı.

Polis memuru Gencer, zanlıların ifade vermediklerini ancak olayın kamera kayıtlarında mevcut olduğunu belirtti.

Gencer, tüm zanlıların çalışma izinli olduklarını belirtip, ilerde davalarında hazır olmalarını sağlamak amacıyla mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlıların ilerde görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı yurtdışına çıkışlarının yasaklanmasına haftada 2 gün en yakın polis karakoluna ispati vücutta bulunmaları 2 bin 500’er TL nakdi teminat yatırmaları ve KKTC vatandaşı muteber birer kefilin 50’şer bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

 

 

Başa dön tuşu