MüzikSürmanşet

Telsim Freezone 8. Liselerarası Müzik Yarışması bu yıl Covid-19 salgınından dolayı gerçekleştirilemiyor


Telsim, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı işbirliğinde, bu yıl 8. kez düzenlecek olan, Telsim Freezone Liselerarası Müzik Yarışması içinde bulunduğumuz olağandışı durumdan dolayı gerçekleştirilemiyor. Yarışmaya katılan 19 lise içerisinden 4 grubumuz 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na özel performanslarını online ortamda sergilediler.

Her yıl “İçindeki Yeteneği Keşfet” sloganı gerçekleşen Freezone Liselerarası Müzik Yarışması katılımcısı liselerden, Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi 2 grubuyla, Güzelyurt Kurtuluş Lisesi ve Levent Koleji performanslarını 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için sergilediler.

Online platformda yayınlanan performanslar için hazırlık çalışmalarını anlatan Güzelyurt Kurtuluş Lisesi Sorumlu Müzik Öğretmeni Buğçe Dikmenay Özer şunları söyledi:

Telsim-Freezone Liselerarası Müzik Yarışması

“Uzun yıllardır ülkemizde müziğe ve gençlerimize değer vererek düzenlenen Freezone Müzik Yarışması bu yıl maalesef Covid-19 salgını nedeni ile iptal edilmiştir. Telsim ailesinin her geçen yıl daha da iyisini nasıl yapabiliriz düşüncesi ile düzenlediği bu organizasyona hazırlanmak, okulumuz için onur kaynağı olmuştur. Eğitim yılının başından itibaren büyük bir özveri ve coşkuyla çalışmalarımız sürmekteydi. Tüm dünyayı etkileyen pandemi dolayısı ile eğitime ara verilmesi ve yarışmanın iptali hem öğrencilerimizi hem beni derinden üzmüştür. Fakat Telsim’in sosyal medya üzerinden performansların sergilenmesi fikri bize mutluluk vermiştir. Sanat hayattır, müzik ruhun gıdasıdır düşüncesi ile zor günleri sanatımızı icra ederek en güzel şekilde aşabileceğimizin bilincindeydik. İlk başlarda öğrencilerimde uzaktan zor olacak, belki de güzel olamayacak düşüncesi ve motivasyon düşüklüğü olsa da müziğin her koşulda yapılabileceğini, onlara güvendiğimi, bu vesile ile okulda çalıştığımız zamanlardaki emeklerinin meyvesini alabileceğimizi ifade ettim. Bu aşamadan sonra büyük bir özveri ve heyecanla evlerimizden çalışmalara başladık. Tabii ki göz teması kurmadan birlikte aynı duyguyu yakalayıp çalmak çok kolay olmadı. Büyük uğraş ve emek verdik ama güzel işler için her zaman emek verilmesi gereklidir. Sonuç olarak çalışmalarımızı tamamladıktan sonraki keyif paha biçilmezdi. Biz Kurtuluş Lisesi Orkestrası olarak bu çalışmayı yapmaktan büyük keyif aldık. Emeği geçen herkesi kutlar, teşekkür ederim.”

Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Sorumlu Müzik Öğretmeni İsmet Aşıksoy karantina sürecinde evde kalarak da sanat yapılabildiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen çocuklarımızla birlikte büyük özverilerle eğitimimizin devam edebilmesini  sağlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu dönemde evde kalarak da sanat yapılabildiğini göstermiş bulunmaktayız. Gerek kayıt  açısından  gerekse öğrencilerimizin performanslarını göstermeleri açısından alışılmadık ve zor bir süreçti. Tüm  halkımıza iyi dinlemeler. Ayrıca Telsim’e de bizlere bu imkanı sağladığı için teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Liseli gençlerimizin hazırladığı performansları izlemek için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi- Portakal Atışalım

 

LMY Katılımcılarından 19 Mayıs Performansı

Nisan ayında 8.’sinin gerçekleşmesi planlanan Telsim FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması’nı içinde bulunduğumuz olağandışı durumdan ötürü bu yıl gerçekleştiremiyoruz.Bu yüzden yarışmaya katılan 4 grubumuzun bugüne özel hazırladıkları performansları sizlerle paylaşmak istedik.Bu vesileyle tüm gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarız.Keyifli dinlemeler.

KKTC Telsim paylaştı: 18 Mayıs 2020 Pazartesi

Güzelyurt Kurtuluş Lisesi- Trenler

 

 

Güzelyurt Kurtuluş Lisesi – 19 Mayıs Performansı

Nisan ayında 8.’sinin gerçekleşmesi planlanan Telsim FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması’nı içinde bulunduğumuz olağandışı durumdan ötürü bu yıl gerçekleştiremiyoruz.Bu yüzden yarışmaya katılan 4 grubumuzun 19 Mayıs'a özel hazırladıkları performansları sizlerle paylaşmak istedik.Sıradaki videomuz Güzelyurt Kurtuluş Lisesi'nden.Keyifli dinlemeler.

KKTC Telsim paylaştı: 20 Mayıs 2020 Çarşamba

Levent Koleji- Gençlik Marşı

 

Levent Koleji – 19 Mayıs Performansı

Nisan ayında 8.'sinin gerçekleşmesi planlanan Telsim FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması’nı içinde bulunduğumuz olağandışı durumdan ötürü bu yıl gerçekleştiremiyoruz.Bu yüzden yarışmaya katılan 4 grubumuzun 19 Mayıs'a özel hazırladıkları performansları sizlerle paylaşmak istedik.Sıradaki videomuz Levent Koleji'nden.Keyifli dinlemeler.

KKTC Telsim paylaştı: 21 Mayıs 2020 Perşembe

Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi- Kızılcıklar Oldu mu-

 

Lefkoşa Güzel Sanatlar Lisesi – 19 Mayıs Performansı

Nisan ayında 8.'sinin gerçekleşmesi planlanan Telsim FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması’nı içinde bulunduğumuz olağandışı durumdan ötürü bu yıl gerçekleştiremiyoruz.Bu yüzden yarışmaya katılan 4 grubumuzun 19 Mayıs'a özel hazırladıkları performansları sizlerle paylaşmak istedik.Sıradaki videomuz Lefkoşa Güzel Sanatlar Lisesi'nden.Keyifli dinlemeler.

KKTC Telsim paylaştı: 22 Mayıs 2020 Cuma


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı