KıbrısManşet

Telefon görüşmeleri ele verdi

Ercan’da bulunan uyuşturucu dolu bavulun sahibi M.A.Y.’yi sakladıkları tespit edilen 3 Nijeryalı öğrenci tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı

Devrim DEMİR

Ercan’da kayıp bagajla gelen 6 kilo Hint Keneviri ile ilgili Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis ekiplerinin günlerdir geniş çaplı soruşturması devam ederken, polis aranan M.A.Y.’ye ulaşmak için  önemli ip uçları yakaladı.

4 gündür polis tarafından her yerde aranan M.A.Y. ile cep telefonu ile sık sık görüştükleri tespit edilen zanlı Hassan Saidu, Aminu Mohammed Ahmed ve Umar İbrahim öğrenim gördükleri okulun yurdunda polis tarafından tespit edilerek tutuklandı.

Polis, zanlıların M.A.Y.’nin saklanmakta olduğu yeri bildikleri üzerinde duruyor. Uyuşturucu olayı ile ilgili tutuklu sayısı biri kadın 7 kişiye yükseldi.

Sorgulama amaçlı gözaltına alınan zanlılar, polise ifade vermezken, tutukluluk talebiyle dün Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Musa Avcıoğlu, zanlılar hakkında soruşturmanın yeni olduğuna dikkati çekerek zanlıların 1’er gün daha tutuklu kalmasına ve bugün yeniden mahkemeye çıkarılmalarına emir verdi.

tutuklu

Ali Gürkut: Aranan şahsın yerini biliyorlar

Soruşturmayı yürüten polis çavuşu Ali Gürkut, zanlı Hassan Saidu, Aminu Mohammed Ahmed ve Umar İbrahim’in 10 Temmuz tarihinde meydana gelen kanunsuz uyuşturucu madde “İthal” ve “Tasarruf” suçları ile ilgili tutuklandıklarını anlattı.

Polis çavuşu Ali Gürkut, hafta sonu Ercan’da bulunan 6 kilo uyuşturucu dolu valizin sahibi olduğu tespit edilen ve  4 gündür her yerde aranan zanlı M.A.Y.’nin olay tarihinden sonra zanlı Hassan Saidu, Aminu Mohammed Ahmed ve Umar İbrahim ile cep telefonu ile sıklıkla görüşme yaptıklarını tespit ettiklerini söyledi.

Gürkut, yapılan sorgulamada zanlıların polis tarafından her yerde aranan M.A.Y.’nin yerini bildiklerini ve sakladıklarına inandıklarını ancak konuşmadıklarını kaydetti. Soruşturmanın devam ettiğini belirten Gürkut, aynı suçla bağlantılı tutuklu sayısının 7’ye yükseldiğini belirtti.

Bugün yeniden mahkemeye çıkarılmaları bekleniyor

6 kilo Hint Keneviri uyuşturucu madde suçu ile bağlantılı tutuklanan biri kadın 6 kişinin bugün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarılmaları bekleniyor.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı