Teknolojiden Turizme Kıbrıs İş İlanları - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Mart 30, 2023
Münhal

Teknolojiden Turizme Kıbrıs İş İlanları

Kıbrıs İş İlanları

Akdeniz’in ada ülkelerinden biri olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, çeşitli iş fırsatları ile farklı niteliklere sahip adaylara uygun seçeneklere sahiptir. Turizm faaliyetlerinin geliştiği ülkede otel ve restoranlarda farklı unvanlarla görev alabilirsiniz. Ayrıca, ülkede bulunan teknoloji şirketleri ve bankaların bilgi işlem, pazarlama ve üretim departmanlarında yeteneklerinize uygun pozisyonlara başvuru yapabilirsiniz. KKTC iş ilanları deneyimli ve deneyimsiz adaylara farklı fırsatlar sunar. Yıl boyu hizmet veren otellerde garson, kat görevlisi ve resepsiyon uzmanı unvanlarıyla görev alabilirsiniz. Ülkenin resmi dilleri Türkçe ve Yunanca olarak belirtilmiş olsa da İngilizce konuşulan yaygın diller arasında yer alır. Farklı sektörlerden işverenler iş başvurusu yapan adaylarda yabancı dil bilme şartı arayabilir. Kıbrıs iş ilanları açık pozisyonlarında turizmden pazarlamaya farklı fırsatlar bulabilirsiniz.

Turizm Sektörü Kıbrıs İş Fırsatları

Ada ülkesi Kıbrıs’ta turizm faaliyetleri oldukça yaygındır. Yaz ve kış aylarında turistlerin uğrak bölgelerinden olan Kıbrıs’ta turizm ve eğlence sektöründe tam ve yarı zamanlı olarak çalışabilirsiniz. Otel içi yönetim departmanı, mutfak ve temizlik bölümleri arasından ihtiyacınıza ve yeteneklerinize uygun iş fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Turist yoğunluğunun fazla olduğu dönemlerde oteller sezonluk personel ihtiyacı duyar. Özellikle yaz aylarında sezonluk süreyle otellerde garson, aşçı yardımcısı ve kat görevlisi olarak çalışabilirsiniz. Otel personeline verilen maaş ve yan haklar işveren firmalara göre değişiklik gösterir. Başvurulan pozisyona göre işverenler adaylardan farklı becerilere ve eğitime sahip olmasını bekler. Garson, aşçı yardımcısı gibi pozisyonlara başvuru yapan adayların yemek hazırlama sürecini bilmesi, yiyecek ve içeceklerin sunumu hakkında bilgi sahibi gerekir. Müşterilerle direkt iletişim kurulan pozisyonlardaki adaylarda işverenler iyi bir diksiyon, yabancı dil bilgisi ve görünüme özen gösterme gibi özellikler arayabilir.


Kıbrıs Yazılım Uzmanı İş Olanakları

Teknoloji firmaları ve bankalar, müşterilerine kaliteli ve güvenli hizmet sağlamak için kendi sürekli kendilerini yeniler. Firmaların bilgi işlem, araştırma merkezleri ve teknoloji ofislerinde yazılım uzmanları görev alır. Yazılım uzmanları, çalıştığı kurumun bilgisayar programlarını ve uygulamalarını iyileştirmek için çeşitli araştırmalar yapar. Mevcut uygulamaların ve programların sorunsuz çalışmasını sağlamak, sistem ihtiyaçlarını kontrol etmek ve teknolojik yenilikleri yakından takip etmek yazılım uzmanlarının görevleri arasında yer alır. Şirket bünyesinde geliştirilen program ve uygulamaların kullanım süreçlerini takip etmek ve sorunları gidermek yazılım uzmanlarının görevleri arasında yer alır. Kıbrıs’ta hizmet veren GSM şirketleri, bankalar ve teknoloji şirketlerinin farklı departmanlarında yazılım uzmanı unvanıyla başvuru yapabilirsiniz.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar