FutbolSpor

Teknik adamlar batıda buluştu


Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği (KTFAD) yönetim kurulu tarafından başlatılan bölgesel toplantıların ikincisi yapıldı.

Derneği 2020 yılına yönelik faaliyet programı içinde yer alan bölgesel toplantıların ikincisi önceki akşam Güzelyurt bölgesi teknik adamlar ve antrenörlerin katılım ile gerçekleştirildi. Güzelyurt Belediye Hotel’de yapılan bögesel toplantılara Denek başkanı Süleyman Göktaş, bazı yönetim kurulu üyeleri, Güzelyurt Belediye başkanı Mahmut Özçınar ve bölgedeki teknik adamlar ve antrenörler katıldı.

 

Önemli konular konuşuldu

Güzelyurt bölgesi teknik adamlar ve antrenörlerin yer aldığı toplantıda antrenör sözleşmeleri iyi yapılması konusunda hassas davranılması, antrenörler arasındaki saygının yitirilmemesine özen gösterilmesi ele alındı. Geçmişte geç açılan Antrenör kurslarıdan dolayı lisanslar arasında farklılıkların yaratıldığı ve bazı antrenörlerin B veya A lisans kursuna önceden girmesi gerektiği ancak geride kalındığına dikkat çekilen toplantıda okul sporlarındaki programlardan dolayı genç futbolcuların kulüp takımlarındaki tempo ile birlikte mücadele ettiğinden çok yıprandığına vurdu yapıldu. Maçlardaki analizlerin en iyi şekilde yapılabilmesi için BRT kameramanlarının çalışacağı stadlardaki ortamların düzeltimesi ile birlikte çok yönlü ve kaliteli çekim yapılabileceğini, hafta içi yapılan antrenmanlara katılan Antrenörlerin izninden kesildiğini, bu konuda geçmişte var olan kamudan izinli olmaları konusunun hükümet yetkilileri ile görüşülerek çözüm üretilmesi konuları ele alındı.

Antrenörlerin bir sezonda iki kulüpte çalışır kuralı ile sınırlı kalmaması, paravan antrenör konusunda gerekli önlemlerin alınması, aktif antrenörler program yapabilirler ama spor yazarlığı yapmaması konularının ele alındığı Güzelyurt toplantısında çeşitli öneriler yapıldı.

Dernek, bölgesel toplantılarına her perşembe akşamı farklı bölgelerde devam edelecek. Bölgesel toplantıların üçüncüsü Girne bölgesi antrenörlerin katılımı ile 13 Şubat Perşembe akşamı saat 19:00 da Karaoğlanoğlu Merit Park Hotel’de, son toplantı ise Lefkoşa bölgesi antrenörleri ile saat 19:00’da dernek lokalinde yapılarak toplantılar sona erecek.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı