EdebiyatSanat

Tekman’ın eserleri sergileniyor

Doğu Akdeniz Üniversitesi Kıbrıs Araştırmaları Merkezi (DAÜ-KAM) ve Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA), 15 Nisan Dünya Sanat Günü dolayısıyla 2005’te yaşama veda eden, “İlk Kıbrıslı Türk heykeltıraş” olarak da bilinen Şinasi Tekman’ın eserlerinden ve hakkında yayımlanmış kitaplardan oluşan bir sergi düzenliyor.

DAÜ’den yapılan açıklamaya göre, ilk sergi ve kitap tanıtımı Gazimağusa Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı – Küçük Sergi Salonu’nda yer alacak. Sergi açılışı 15 Nisan Cuma günü, saat 18:00‘de DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam tarafından yapılacak.

Sergi ile kitap tanıtımının ikinci ayağı ise 6 Mayıs Cuma günü, saat 19.00’da, EMAA Başkent Sanat Merkezi’nde yer alacak.

Sergi, Tekman ailesinin DAÜ ile yaptığı protokol kapsamında 220 heykelden oluşan Tekman Koleksiyonu’ndan seçilerek hazırlandı. DAÜ-KAM arşivinde bulunan çok sayıda orijinal belge ve doküman da sergiye dahil edildi.

Sergi 15-29 Nisan tarihleri arasında, hafta içi 10.00-13.00 / 14.00-16.00 saatleri arasında, Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı – Küçük Sergi Salonu’nda gezilebilecek.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı