Tek Maç, Tek Hedef - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 4, 2023
Spor

Tek Maç, Tek Hedef

Tek Maç

Mormenekşe Teknik Direktörü Eralp Şerifoğlu, takım ve camia olarak Süper Lig’e çıkma inançlarının üst seviyede olduğunu belirterek taraftarın 21 yıllık özlemi gidereceklerini açıkladı

 Düzkaya Antrenörü Kayhan Özerden, Mormenekşe’nin kendilerine göre daha avantajlı olduğunu hatırlatarak final niteliğindeki bu maçı kazanıp Süper Lig’e yeniden dönmek istediklerini söyledi
Cem DAĞDELEN


Birinci Lig’den Süper Lig’e terfi edecek üçüncü takımın belli olacağı play-off mücadelesinde Mormenekşe ve Düzkaya final niteliğinde bir maça çıkacak.
Ligdeki klasman maçlarını üçüncü sırada tamamlayıp play-off grubuna üç puanla başlayan ve çıktığı iki karşılaşmayı da kazanan Mormenekşe elde ettiği 9 puanla kritik maç öncesi rakibine 3 puanlık bir avantaj sağladı.
Klasman maçlarından getirdiği 2 puana ilaveten Gençler Birliği ile berabere kalıp Ozanköy’ü farklı mağlup eden Düzkaya ise 6 puanla Süper Lig umutlarını son maça taşıdı.
Lefkoşa Atatürk Stadı’nda yarın oynanacak ve orta hakem Mehmet Malek’in yöneteceği maçta Mormenekşe’ye Süper Lig’e yükselmek için tek puan yeterken Düzkaya’nın kazanmaktan başka şansı bulunmuyor.

Şerifoğlu: İnancımız üst seviyede
Mormenekşe Teknik Direktör Eralp Şerifoğlu, 21 yıldan beri özlemini duydukları Süper Lig’e yükselmek için futbolcu, taraftar ve yönetim olarak inançlarının üst seviyede olduğunu söyleyip şunları açıkladı:
“Haftalardır iyi futbol oynayan, sahada iyi yardımlaşan, kazanma isteği üst düzeyde olan bir takımımız var. Kaybedilen Binatlı maçı sonrası yeniden kenetlenen futbolcu arkadaşlar Süper Lig inancını bize yansıttılar.
Düzkaya ile sözün bitiği bittiği final maçına çıkıyoruz. Devrim, Sami, Aras ve Mehmet Fuat’ın hafif sakatlığı var dileğim maç günü problem yaşamazlar.
Düzkaya bu noktaya kadar gelmiş başarılı bir takım ancak takım ve camia olarak bizim Süper Lige çıkma inancımız üst seviyede.  Bizi sürekli destekleyen taraftarımızı 21 yıldan beri özledikleri Süper Lig hedefine ulaşacağız.”

Özerem: Kazanmaktan başka düşüncemiz yok

Düzkaya Antrenörü Kayhan Özerden, yeniden Süper Lig’e yeniden dönme yolunda kazanmaktan başka düşüncelerinin olmadığını söyleyerek şunları açıkladı:
“Her şeyden önce her iki takımın bu yıl ortaya koydukları performans ile Süper Lig’i hak ediyor. Gelinen noktada 2 takımdan biri çıkacak. Mormenekşe bize göre daha avantajlı, onlara beraberlik yeterken bizim kazanmaktan başka düşüncemiz yok. 
Düzkaya olarak Süper Lig yolunda önemli hatalar yaptık. Final niteliğindeki bu maçta aynı hataları yapmayıp yeniden Süper Lige dönenmek amacındayız. Serkan Zeyin dışında eksiğimiz yok. Çok zor ve zevkli bir maç olacak, hak edenin çıkması dilerim.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar