GG ve Lapta’yı sıkıntı bastı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Şubat 3, 2023
Spor

GG ve Lapta’yı sıkıntı bastı

GG ve Lapta’yı sıkıntı bastı

 


Telsim Süper Ligi play-out ilk maçlarında mağlup olan Gençlik Gücü ve Lapta takımları yarın Güzelyurt’ta karşı karşıya gelecek. Bu maçta mağlup olan takım son karşılaşmaya sıkıntılı girecek

Süper Lig’e veda edecek 3. takımı belirleyecek play-out karşılaşmalarında ilk haftada alınan sonuçlar ilginç bir tablo ortaya çıkardı.
Maçlara 3 puanla başlayan Mağusa Türk Gücü, Lapta karşısında da elde ettiği galibiyet ile puanını 6’ya yükseltti ve büyük bir avantaj elde etti.
Maçlara puansız başlayan Serdarlı’nın Gençlik Gücü karşısında galibiyet elde etmesi Serdarlı’yı da umutlandırdı.
Yarın oynanacak olan ikinci maçlar sonrasında 2 puanlı Gençlik Gücü ile 1 puanlı Lapta takımlarının maçı son karşılaşmalar öncesinde durumu netleştirebilir.
 
GG işi zora soktu

Play-out maçlarına 2 puanla başlayan Gençlik Gücü sıfır puanlı Serdarlı karşısında mağlup olunca büyük riske girmiş oldu. Bu maçı kazanan Serdarlı ise şimdi Gençlik Gücü’nden daha avantajlı durumda. Mağusa Türk Gücü’ne 5-2 mağlup olan Lapta takımı da aldığı mağlubiyet ile son sıraya düştü. Yarın oynanacak olan Gençlik Gücü-Lapta karşılaşmasının sonucu lige veda edecek takımı büyük ölçüde belirleyecek.

Lig maçlarında GG üstün

Telsim Süper Ligi’nde Lapta ile Gençlik Gücü takımlarının oynadıkları 2 karşılaşmada Gençlik Gücü takımının üstünlüğü bulunuyor. Lapta’da oynanan sezonun ilk devresindeki maçta Gençlik Gücü 2-1 galibiyet elde ederken Lefkoşa’daki maç 1-1 berabere tamamlanmıştı. Gençlik Gücü ve Lapta şimdi play-out maçı için Güzelyurt Zafer Stadı’nda pazar günü karşı karşıya gelecekler.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar