TDP’li üyeler istifalarını resmileştirdi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Nisan 20, 2024
Kıbrıs

TDP’li üyeler istifalarını resmileştirdi

TDP’li üyeler istifalarını resmileştirdi

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP)’nin Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Belediye Meclis Üyelerinin istifa yazıları, dün İlçe Seçim Kurulu’na verildi.
TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit ve Lefkoşa İlçe Başkanı Memduh Çeto ile LTB Belediye Meclis Üyeleri Boysan Boyra ile Sinem Görüş’ten oluşan bir heyet, dün sabah Lefkoşa İlçe Seçim Kurulu’na giderek, istifa yazılarını içeren mektubu teslim etti.
TDP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, genel sekreter Cemal Özyiğit, istifa dilekçelerini verirken yaptığı konuşmada, TDP’li belediye meclis üyelerinin istifa dilekçelerini geçtiğimiz gün Merkez Yönetim Kurulu’na (MYK) sunduklarını; TDP MYK’sının da istifaları şartsız kabul ettiğini anlatarak, istifaların yürürlüğe konması ve yasalar çerçevesinde gerekenin yapılması amacıyla istifa bildirimlerinin Yüksek Seçim Kuruluna iletildiğini söyledi.

“Bulutoğluları, Lefkoşa’yı içinden çıkılmaz sorun yumağına sürükledi”
Özyiğit, ülkenin zor günlerden geçtiğini belirterek, “Mahkemelik olan UBP Kurultayı ile yaşanan elektrik kesintilerini” de bunun göstergesi olarak değerlendirdi.
UBP’li belediye başkanı Cemal Bulutoğluları’nın Lefkoşa’yı içinden çıkılmaz bir sorunlar yumağına döndürdüğünü, trilyonlara varan borçlar oluştuğunu; başkentte salgın hastalık tehlikesi bulunduğunu ileri süren Özyiğit, TDP’nin 2010 yılında LTB ile ilgili olarak Sayıştay, Başsavcılık ve Başbakanlık Denetleme Kuruluna suç duyurusunda bulunduklarını ancak, gerekenlerin zamanında yapılmadığını hatırlattı.


“İkisine de bravo…”

Başbakan İrsen Küçük’ün, Cemal Bulutoğluları için “Dönüşü muhteşem olacak” dediğini de anımsatan Özyiğit, “Eğer muhteşem dönüş kaos, çöplük yığını oluşturmak ve salgın hastalık tehlikesi yaşatmak ise, ikisine de bravo” şeklinde konuştu.
Özyiğit, TDP’nin “artık yeter” dediğini belirterek, Lefkoşa Belediyesi’nin asli görevlerine dönmesi için bir an önce Bulutoğluları’nın yönetimden uzaklaşması gerektiği inancıyla bu sabah Meclis Başkanlığı’na 2 yasa önerisi sunduklarını da söyledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar