Angarya çalıştırmaya suç duyurusu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Nisan 20, 2024
Kıbrıs

Angarya çalıştırmaya suç duyurusu

Angarya çalıştırmaya suç duyurusu

“Birlik, Mücadele, Dayanışma” sloganları atarak “Kavgamız Ekmek Kavgasıdır” yazılı pankartla Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne yürüyen LTB çalışanları, yönetim kurulundan temsilciler aracılığıyla şikayetlerini polis makamlarına iletti.
BES Başkanı Savaş Bozat, şikayet dilekçesini vermeden önce üyelerine hitaben yaptığı konuşmada, gününde ödenmek ve sosyal güvencelerinin yapılmasını istediklerini vurguladı ve BES üyelerinin imzalarıyla hazırlanan şikayet dilekçesini vermeye geldiklerini söyledi.
Üyelerinden taşkınlık yapmadan sloganlarla kendilerini beklemesini de isteyen Bozat, yönetim kurulundan birkaç kişiyle birlikte polis binasına girdi. Basın mensupları ise içeriye alınmadı.
Bu sırada LTB çalışanları “Direne Direne Kazanacağız” sloganları attı.

“Çalışanlar angarya ve sosyal güvencesiz çalıştırılıyor”
Şikayet başvurusunun ardından yeniden LTB çalışanlarının yanına gelen Bozat, hukukçuları aracılığıyla Başsavcılık’a da aynı şekilde bir şikayet dilekçesi vereceklerini açıkladı. Bozat, bugün (dün) LTB önünde kendilerine destek veren siyasi parti ve örgütlerle eylem yapılacağını hatırlatarak, üyelerini LTB önüne dönmeye davet etti.
LTB çalışanları bunun üzerine aynı şekilde yürüyüşe geçti.
BES Başkanı Bozat’tan alınan bilgiye göre Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne iletilen şikayet dilekçesinde, LTB çalışanlarının “angarya ve sosyal güvencesiz çalıştırıldığı” gerekçesiyle işveren ve hükümet hakkında işlem yapılması talep ediliyor.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar