ManşetSpor

Tatar: Cari bütçe HP’nin fonun kullanımı UBP’ninBaşbakan Ersin Tatar dün Havadis’in konuğu oldu ve “Spor” idaresi konusunu kendisine sorduk

CAHİTOĞLU YÖNETİMİN BAŞINDA OLACAK: Başbakan Ersin Tatar, “Spor Dairesi atanması evet sıkıntı oldu çünkü hükümet ortağımızın da isteği olmuştur. Kimse haddini aşmayacak şekilde adil olunması yönünde fikir birliğine vardık. Daire Müdürünü HP atayacak ve bana söylenen Mehmet Özbilgehan olacak, yönetim kurulundaki 3 atamayı da biz yapacağız ve başında da Hüseyin Cahitoğlu olacak” dedi

Ahmet ÖZSOY

 

Başbakan Ersin Tatar dün gazetemizin konuğu oldu ve öğle yemeğinde bir araya geldik. Samimi bir sohbet ortamında spordan siyasete kadar her şeyi Başkan Ersin Tatar ile konuştuk ve doğaldır ki, gündemimizde “Spor”un idaresi vardı.

Başbakan Ersin Tatar, Spor Dairesi’ndeki atamanın sıkıntı yarattığını doğruladı ancak hükümet ortağı ile konuşarak bunun aşıldığını belirtti ve dairenin müdürünün hükümet ortağı HP tarafından atanacağını, yönetim kurulunun ise kendileri tarafından atanacağını açıkladı.

 

“Camia hepimizin”

Başbakan Tatar “Hükümet ortağımız da en az bizim kadar değerlidir bu oluşumda. İkimizden biri olmazsa bu hükümet olmaz neticede. Kimse haddini aşmadan, herkes adil olacak şekilde konuştuk. Spor Dairesi’ndeki bütçe dışında ciddi bir fon kaynağı da var. Kulüpler federasyonlar futbolcular, herkese gidiyor bu para.

Kulüpler hepimizin, sporcular hepimizin kısaca memleket hepimizin. İlla benim sevdiğim kulübe veya kişilere bu kaynak aktarılacak diye bir şey yok” dedi.

 

“Atamalar bu hafta yapılabilir”

Başbakan Ersin Tatar, Spor Dairesi’ne atamaların bu hafta gerçekleşebileceğini söyledi. Tatar şöyle konuştu:

“Hükümet ortağım Spor Dairesi’ni kendileri almak çok istedi ancak bunu kabul etmedim. Müdürünü onlar atayacak. Ve bana bağlı olan bir dairenin müdürü HP’den olacak diye benim bir çekincem yoktur. Ben bu konuda rahatım, huzurluyum. Onlar müdürü atayacak biz de yönetim kurulunu.

Herkes birbirini denetlesin. Benim derdim yapılacak işin doğru dürüst yapılmasıdır. Bir iş 3 kuruş ise 3 kuruşa yapılacak, 13 kuruşa yapılmayacak!”

Spor Dairesi’nin bir de yönetim kurulu var. 3 federasyonlardan seçilmiş üyeler 3 de atanmışlar. Atanacak 3 üyeyi de biz belirleyeceğiz ve yönetim kurulu başkanı da bizim atadığımız kişilerden olacak. Bu hafta atamalar gerçekleşebilir.

Hüseyin Cahitoğlu şu anda o makamdan para çeken biridir ve müdür makamından maaş alan birinin yönetim kurulu başkanı olmasında yasal bir engel yok ise Cahitoğlu atanacak.

Spor Fonu’nun ita amiri yönetim kurulundadır ve bu üyeleri biz atayacağız. Başbakan olarak bana bir yanlış yapan olursa görevden alınacaktır. Şaibeye izin vermeyeceğim ve bütçe disiplini olan bir idare olacak.

Spor Dairesi Müdürlüğü için Kudret Bey bana Mehmet Özbilgehan’ı atayacaklarını söylemişti, müdürü kendileri belirleyecek.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı