KıbrısManşet

Taşkınköy’de “sevgili” hareketliliği


Başkent Lefkoşa’nın Taşkınköy bölgesinde esnaf, “Sevgililer Günü” için hazırlıklarını tamamladı. Vitrinler konsepte uygun süslendi, birçok mağazada güne özel kampanyalar var. Mağazalara ziyaret başladı

 

Kardelen Göksu

Dünyada olduğu gibi KKTC’de de büyük ilgi gören “14 Şubat Sevgililer Günü” için başkent Lefkoşa’da birçok esnaf, hazırlıklarını günler öncesinden tamamladı.

Lefkoşa’nın Taşkınköy bölgesinde esnaflar, güne özel birçok kampanya düzenlendi. Birçok mağazada vitrinler konsepte uygun olarak süslenirken bazı mağazalar, alışveriş çantalarını bile güne özel tasarladı.

Bazı mağazalarda, Sevgililer Günü’ne yönelik alışverişler başladı. Bölgede faaliyet gösteren çiçekçi ve kuyumcu dükkanları, özel tasarımlar için sipariş almaya başladı.

Havadis’e konuşan bölge esnafı, her yıl olduğu gibi bu yılda hediyelerin sadece sevgili ve eşlere yönelik olmadığını, birçok kişinin bu özel günde anne ve babasına hatta arkadaşlarına da hediye almak için mağazaları ziyaret ettiğini belirtti.

 

Esnaf ne dedi?

 Derya Alp: Sadece sevgiliye hediye alınmıyor

Sevgililer Günü satışlarımız neredeyse başlamıştır. Özellikle gece kıyafetleri alınır ve mutlaka gelen müşteriler kendilerine aldıkları elbiseler yanında hediyede almaktadır. Sadece sevgili veya eşe alınan hediyeler dışında müşterilerimiz anne, baba, çocuk, arkadaşlarına da hediye alırlar. Özellikle mağazalar bu günlerde belli kampanyalar ve fırsatlar yapmakta. Sevgililer gününe özel hediye paketleriyle de alışverişler daha güzel hale gelmektedir.

 

Fehime Özdil: Kampanyalar ilgi çekiyor

Satışlarımız normal günlere nazaran daha canlı olmaktadır. Özellikle eşine, sevgilisine ayakkabı hediye almak isteyen erkek müşterilerimiz çok fazladır. Kadın müşterilerimizde kendilerine ve yakın bulduğu herkese hediye almaktadır. Özellikle bir alana bir bedava ve ikincisi yüzde elli fiyata tarzındaki kampanyalar müşterilerimizin ilgisini çekmektedir. Böyle günlerde aynı zamanda birçok kişi kendisine de hediye almaktadır.

 

Mehmet Tan Amber: Kalpli takılar rağbette

altın

Sevgililer gününe özel kafamızda birçok kampanya yer almaktadır. Özellikle yaklaşan sevgililer günü için birçok kişi fiyat sormaya başlamıştır. Kalpli takılar başta olmak üzere birçok ürün ilgi çekmektedir. Özel bir gün olduğu için satışlarımızda artış söz konusu olacaktır.

 

Aydın Türksever: Gül ve Orkiyede’ye talep var

Sevgililer Günü satışlarımız genellikle 11 Şubat gibi başlamaktadır. Önceden sipariş vermek bizim insanımızın pek alışık olduğu bir durum değil genellikle son günlere bırakırlar fakat özel siparişlerimizi de almaya başladık. Normal günlere göre satışlarımız daha canlı oluyor fakat fiyatlar insanları korkutuyor. Çiçekçiler pahalıya satıyor gibi bir izlenim var insanların gözünde fakat bizim aldığımız fiyatlarda düşük değil. Sevgililer gününde özellikle gül ve orkideye olan talep artmaktadır. Özel siparişlerde ise kalpli kutular içerisinde güller ve süslemeler tercih edilmektedir, aynı zamanda demet güllerde tercih edilir. Bir demet gülün fiyatı 200 TL, orkideler ise 150 TL’den satılmakta.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı