KıbrısManşet

Tarihi mekana ilgi büyük

Bandabulya,Büyükhan ve Arasta dün çok sayıda turisti ağırladı. Turistin yanında güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar bölgedeki Cafelerde vakit geçirdi

Cemre Ezdeşir

Büyükhan, Arasta ve Bandabulya dün yerli ve yabancı birçok ziyaretçi ağırladı. Güneşli havayı fırsat bilen vatandaş hafta sonu tatilini de değerlendirerek bu mekanları ziyarete gitti. Bandabulya’ya giden vatandaş ve turistler oradaki esnafa uğramadan geçmedi. Tarihi ürünlerimize ilgi gösteren turistler dükkanlardan alışveriş yaptı. Büyükhan’da ise Lefkoşa Türk Belediyesi orkestrası canlı müzik performansı gösterirken yine vatandaş ve turistler bu müzik eşliğinde kahvelerini yudumladı ve yemek yedi. Öte yandan turistler Büyükhan içerisinde bulunan kültürel ürünlerimizi satan yerlerden alışveriş yaptı. Bandabulya ve Büyükhan’daki kalabalık Arasta’ya uğramadan yoluna devam etmedi. Esnaf hafta sonundan memnun kaldı.

Bölge esnafı güldü

Her hafta sonu Lefkoşa Surlariçin’de görmeye alıştığımız manzaraların biri de dün yaşandı. Arasta Büyükhan ve Bandabulya’daki restoranlar çok sayıda turist ağırlarken, sınır kapsında da yoğun turist geçişleri olduğu gözlemlendi. Bölge esnafı kalabalıktan memnun kalırken yüzler bir kez daha güldü.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı