Tapu ve Kadastro Dairesi randevu sistemine geçiyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Mart 29, 2023
KıbrısManşet

Tapu ve Kadastro Dairesi randevu sistemine geçiyor

Tapu Ve Kadastro Dairesi

İçişleri Bakanlığı Tapu ve Kadastro Dairesi’nin randevu sistemine geçeceğini duyurdu.

İçişleri Bakanlığı Tapu ve Kadastro Dairesi Müdürlüğü, devir ve ipotek işlemleri için Tapu ve Kadastro Dairesi’nde 1 Kasım’dan itibaren randevu sistemine geçileceğini duyurdu.

İçişleri Bakanlığı Tapu ve Kadastro Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, randevu sistemine, yapılacak işlemlerde verimliliği artırmak ve yeni sisteme küresel çapta etkisini sürdüren koronavirüsle mücadele kapsamında ülkede alınan tedbirlere rağmen ortaya çıkan sağlık riski göz önünde bulundurularak geçileceği belirtildi.


Açıklamada, Tapu ve Kadastro Dairesi’nde işlem yapmak isteyen kişilerin 1 Kasım Pazatesi’den itibaren İçişleri Bakanlığı resmi web sitesi, https://takbis.gov.ct.tr/VATANDAS/VatandasRandevu adresinden randevu işlemleri bölümüne girerek devir ve ipotek işlemleri için online olarak randevu başvurusu yapabileceği kaydedildi.

Online randevu alamayacak olup, devir ve ipotek işlemleri için randevu talep eden kişilerin ise, (0392) 6111404, (0392) 6111375 numaralı telefonlardan randevu talepleri için yardım alabilecekleri belirtildi.

Randevu alan kişilerin dikkat etmesi gereken önemli hususlar şöyle:

“Randevu başvurusu yapacak kişilerin, gerek internet üzerinden online olarak gerekse de telefoniyen ilgili memura verecekleri bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir.

İşlem yapmak üzere çağrılan kişilerin, verilen randevu gün ve saatinde ilgili Kaza Tapu Amirliğinde hazır olması gerekmektedir. Randevu verilen gün ve saat dışında kesinlikle işlem yapılmayacaktır.”

Açıklama şöyle:

Küresel çapta etkisini sürdürmekte olan Koronavirüs ile mücadele kapsamında ülkemizde alınan tedbirlere rağmen ortaya çıkan sağlık riskini de dikkate alarak vatandaşlarımızın Tapu ve Kadastro Dairemizde yapacakları işlemlerde verimliliği artırmak amacı ile 01 Kasım 2021 tarihinden itibaren sadece devir ve ipotek işlemleri için randevu sistemine geçilecektir.

Tapu ve Kadastro Dairemizde işlem yapmak isteyen kişiler 01/11/2021 tarihinden itibaren İçişleri Bakanlığı resmi web sitesinde  https://takbis.gov.ct.tr/VATANDAS/VatandasRandevu adresinden randevu işlemleri bölümüne girerek devir ve ipotek işlemleri için online olarak randevu başvurusu yapabileceklerdir.

Online randevu alamayacak olup Devir ve İpotek işlemleri için randevu talep eden kişiler ise aşağıdaki hatlardan randevu talepleri için yardım alabileceklerdir.

 

Tapu Ve Kadastro Dairesi Randevu Bilgi Ve Yardım Hatları

Tel: (0392) 6111404

Tel: (0392) 6111375

Randevu Alan Kişilerin Dikkat Etmesi Gereken Önemli Hususlar:

  • Randevu başvurusu yapacak kişilerin, gerek internet üzerinden online olarak gerekse de telefoniyen ilgili memura verecekleri bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir.

 

  • İşlem yapmak üzere çağrılan kişilerin, verilen randevu gün ve saatinde ilgili Kaza Tapu Amirliğinde hazır olması gerekmektedir. Randevu verilen gün ve saat dışında kesinlikle işlem yapılmayacaktır.
Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar