SanatSinema

Tanju Gürsu yoğun bakımda[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]Y[/dropcap]eşilçam’ın efsane oyuncusu Tanju Gürsu yoğun bakımda tedaviye alındı.

Türk sinemasının en önemli oyuncularından biri olan Tanju Gürsu, solunum yetmezliği nedeniyle Bostancı FSM Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı. Üzücü haberi oyuncu ve yönetmen kardeşi Temel Gürsu sosyal medya hesabından “Canım ağabeyim Tanju Gürsu yoğun bakımda, sevenlerinin dualarına ihtiyacı var” mesajı ile duyurdu.

TANJU GÜRSU KİMDİR?

 Tanju Gürsu, 1938’de Trabzon’un İskenderpaşa Mahallesi’nde doğdu. Trabzon Lisesi’ni bitirdikten sonra 1962 yılında Ses Dergisi’nin açtığı yarışmayı kazanıp oyuncu olarak sinemaya başlayan sanatçı, birçok film ve dizide rol aldı.

Anıt Film adlı bir şirket kurarak yapımcılık işine de giren Gürsu, ayrıca üç film senaryosu yazdı ve beş filmde yönetmenlik yaptı.

 İlk kez 1988 yılında “Kurtar Beni” filmiyle Altın Portakal kazanan Gürsu, 1997 yılında tartışmalı biçimde Köpekler Adası filmiyle En İyi Erkek Oyuncu dalında bir kez daha ödüle layık görüldü. Gürsu, ayrıca 1998-99 yılları arasında yaklaşık bir yıl boyunca Trabzonspor’da İdari ve Teknik Konulardan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Ayla Gürsu ile evli olan Tanju Gürsu’nun Kerem ve Emre adında iki oğlu var.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı