KıbrısManşet

Tam bir sosyal dayanışma


Havadis’in “Cami avlusunda dram” başlıklı haberiyle gündeme getirdiği Sevil Öztürk’e duyarlı vatandaşlar sahip çıktı, aileye ev sağlandı

 

ÇOCUKLARINI BEKLİYOR: Çocuk Esirgeme Kurumu’nda bulunan üç çocuğu için evin bir odasını hazırlayan anne Öztürk, onlara kavuşmak için gün sayıyor. Öztürk: Çocuklarımı artık yanımda görmek istiyorum. Yardımsever vatandaşların bize temin ettiği evden sonra çocuklarımın yeri benim yanımdır

Çocuk Esirgeme Kurumu’nda bulunan üç çocuğu için evin bir odasını hazırlayan anne Öztürk, onlara kavuşmak için gün sayıyor

Dört çocuğu ile günlerce sokakta kalan Sevil Öztürk’ün yüzü artık gülüyor.

Temmuz ayında Havadis’in duyurduğu yardım çığlığına sessiz kalmayan Mağusa halkı, 37 yaşındaki 4 çocuk annesi Sevil Öztürk’e sahip çıktı.

“Cami avlusunda dram” başlıklı haberin ardından Sercan Çankaya ve Mehmet Bakar isimli hayırsever vatandaşların Mağusa bölgesinde başlattığı kampanya 5 kişilik bir ailenin yüzlerini güldürdü.

Çankaya ve Bakar’ın yardım çağrısına duyarsız kalmayan Mağusa esnafı topladıkları yardım ile Sevil Öztürk’ün başını sokacağı bir eve sahip olmasını sağladı.

Lefkoşa’da çocukları ile kalabileceği bir ev sağlanan Öztürk’ün ise şimdi tek bir isteği var Çocuk Esirgeme Kurumu’nda olan 3 çocuğunu almak.

Sevil Öztürk, 14 yaşındaki oğlu ile birlikte diğer çocuklarına kavuşacağı günü bekliyor.

 

Öztük: Bana sahip çıkan herkese teşekkür ederim

Sevil Öztürk’ün yüzü az da olsa artık gülüyor. Başını sokacak bir ev bulan ve şimdi üç çocuğunu almayı bekleyen Öztürk, evinin kapılarını Havadis’e açtı.

Yardım çığlığına duyarsız kalmayan Mağusa halkına, kendisi için yardım kampanyası başlatan Sercan Çankaya ve Mehmet Bakar’a teşekkür eden Öztürk, “Turizm bakanı Fikri Ataoğlu beni yanına kabul edip dinledi. Vakıflar devreye girerek evimin bir yıllık kirasının ödeneceği sözü verildi. Çankaya ve Bakar’ın yardım kampanyası ile depozitom ve kiramın bir kısmının yanı sıra evimde üç çocuğum dışında hiçbir şey eksik değil. Bana sahip çıkan herkese çok teşekkür ederim” dedi.

 

Çocuklarını istiyor

Çocuklarından ayrı kalmak için bir neden kalmadığını, ifade eden Öztürk, “artık çocuklarımla olmak istiyorum. Biri yanımda, üçü Çocuk Esirgeme Kurumu’nda. Ben artık onları yanımda görmek istiyorum. Bugün tekrar görüşmek için gideceğim, onlara bu sürede sahip çıkan herkese teşekkür ederim ama yardımsever vatandaşların bize temin ettiği evden sonra çocuklarımın yeri benim yanımdır” dedi.

 

Devrim DEMİR

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı