KıbrısManşet

“Süreç iyi yönetilemiyor”
Olayın yaşandığı yurdun önüne erken saatlerde giden CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Havadis’e yaptığı açıklamayla İngiltere’deki öğrencilerin Ada’ya getirilmesi sürecini değerlendirdi  
Öğrenciler ve ailelerinden haber alarak bölgeye geldiklerini söyleyen Erhürman, öğrencilerin, kendilerine ayrılan yeri hijyenik bulmamalarından dolayı şikayet ettiklerini söyledi.Erhürman, “Öğrencilerle birlikte, aileler de sabahın çok erken saatlerinden beri, uzun süre beklediler. Biz de onlarla bekledik” dedi.

 

“Bekleyiş sırasında, kurallar uygulanmadı”

Erhürman, salgın sebebiyle uygulanması gereken sosyal mesafe kuralı ve izole edilme şartını kastederek, “Bu bekleyiş sırasında, uyulması gereken kuralların da uygulanmadığını görüyoruz” dedi.

Herkeste çok büyük bir gerginlik yaşandığının altını çizen Erhürman, önemli olanın, öğrencilerin sağlıklı şekilde tahliye ve bakilerinin gerçekleştirilmesi olduğunu vurguladı.

 

“Hazırlık ve denetimlerden Sağlık Bakanlığı sorumludur”

Karantina merkezi olarak seçilen yerlerin, hijyen şartlarının sağlanmasının, Sağlık Bakanlığı’nın görevi olduğunu hatırlatan Erhürman, “Demek ki, gerekli ön hazırlıklar ve denetimler yapılmamış” dedi.

Erhürman, öğrencilerin, sağlıklı bir şekilde, yeni bir karantina merkezine yerleştirilmesinin ve sorunun çözülmesinin ardından, tüm yaşananlarla ilgili değerlendirmelerde bulunacaklarını söyledi.

 

Başa dön tuşu