Süper “Star”lar ödüllerini aldı

20 Eylül 2017 Çarşamba | 11:13
süper-kupa

Havadis Gazetesi Spor Servisi ile Atakom Ltd. işbirliğinde “KTFF Süper Kupa”ya özel düzenlenen ödül töreniyle final maçının en iyi futbolcuları ödüllendirildi.

Kıbrıs Town Houses

Süper Kupa finalinde Türk Ocağı, normal süresi 2-2 eşitlikle tamamlanan maçın uzatma bölümlerinde bulduğu golle Yenicami’yi 3-2 mağlup etmiş ve tarihinde ilk kez bu kupayı müzesine götürmüştü. Havadis Spor Servisi tarafından yapılan değerlendirme sonunda Türk Ocağı futbolcuları Matthaios Andreou (En İyi Kaleci), Bilal Ceylan (En İyi Defans), James Obongha (En iyi Orta Saha) ve Ertaç Taşkıran (En İyi Forvet) finalin “En”leri olarak belirlenmişti. 4 ayrı mevkiinin en iyileri olarak seçilen futbolcular dün Havadis Gazetesi’nde düzenlenen törende 200 TL’lik nakit para ödülü ve plaketlerini aldı. Törende futbolculara ödülleri, Atakom Ltd. Direktörü Mert Atakan, Havadis Spor ve Magazin Müdürü Mustafa Özsoy, Havadis Spor Editörü Okan Karademir ve Havadis Spor Yazarı Coşkun Kutay tarafından verildi.

Sezon boyunca “18 Bin TL”lik para ödülü dağıtılacak

Havadis Gazetesi Spor Servisi ile Atakom Ltd. işbirliğinde futbolda ödüller verilmeye devam edilecek. Bu hafta başlayacak olan Süper Lig’de, “Haftanın Teknik Direktörü”, “Haftanın Futbolcusu” ve “Haftanın Hakemi” olmak üzere 30 hafta boyunca başarılı seçilecek isimler 200 TL’lik nakit para ve plaket ile ödüllendirilecek. Böylece Havadis ve Atakom Ltd. sezon boyunca futbol ailesine toplam “18 Bin TL” değerinde maddi bir katkıda bulunmuş olacak.

 Futbolcular şampiyonluğu ve yeni sezonu değerlendirdi

Süper Kupa’nın “En”leri olarak belirlenen futbolcular dün düzenlenen ödül töreninde final maçını ve yeni sezonu değerlendirdi. Türk Ocağı futbolcuları, 2-0 geriden gelerek maçı 3-2 kazanıp şampiyonluğa ulaşmanın hikayesi ile ilgili şu ifadeleri kullandılar;

 Matthaios Andreou

“Aslında maça kötü başladık ve 2 farklı geriye düştük. Ancak süre ilerledikçe oyunda dengeyi kurduk. İkinci yarı ve uzatmalarda özellikle Ertaç’ın bulduğu pozisyonları golle sonuçlandırmasıyla da kupayı kazanmayı bildik. Yeni sezonda her maç zor olacak. İyi başlayıp ve gereği gibi oynayıp şampiyonluğu kovalayacağız. KKTC futbolcu yavaş yavaş Rum tarafındaki profesyonel seviyeye doğru gidiyor. Sahaların Işıklandırılması bu konuda çok önemliydi. Bu gidişle aradaki fark kapanacak. Burada seviliyorum ve değer görüyorum. Burada oynamaktan çok mutluyum.”

Bilal Ceylan

“Bizim için zor maçtı ancak kazanmasını bildik. Önemli olan Türk Ocağı’na ilk kez Süper Kupa’yı kazandırmak ve kulüp tarihine geçmekti. Bunu başardığımız için de çok mutluyum. Bu kupanın altında ismimin olması da benim adıma çok değerli. Yeni sezon zor geçecek ancak biz ligi en iyi yerde tamamlamak için elimizden geleni yapacağız.”

James Obongha

“Final çok kolay değildi. Çünkü Yenicami ile oynuyorduk ve 2-0 geriye düştüğümüz de daha da zor olmuştu. Ancak biz tüm futbolcular olarak galibiyeti düşündük ve herkes kafasında daha çok istedi. Böylece maçı çevirmesini bildik. Yeni sezon geçen sezondan daha zor olacak. Takımlar hazırlık dönemini iyi geçirdi ve iyi transferler yaptılar. Belki bir sürpriz yaparak sezon sonuna zirvede yer alırız.”

Ertaç Taşkıran

“Tarihimizde ilk kez bu finali oynadık. Rakibimiz geçen sezonun şampiyonuydu. Maçın zor olacağını biliyorduk ve gerçekten de bizim zor bir maç geçti. 2-0 geriye düşmeyi hiç beklemiyorduk ancak maçı çevirmeyi başardık. Yeni sezonda herkesin, sakatlıksız, kazasız, belasız ve güzel bir sezon geçirmesini diliyorum. Hedefimiz zirveye oynamak. Bunun için çabalayacağız. İyi başlayıp, iyi gitmek istiyoruz. Bu sezon gol kralı olacak olan futbolcunun 30 gol üzerinde atması gerektiğini düşünüyorum. Hem takımımın başarısı hem de kendim bunu başarmak için gollerime devam edeceğim.”