FutbolSpor

Süper Lig için son bileti kim alacakSÜPER LİG’E ÇIKACAK 3. TAKIM PLAY-OFF’LARDA BELLİ OLLACAK: Şampiyon Göçmenköy ile birlikte direk olarak Süper Lig’e yükselen takım Mesarya’yı 2-1 yenen Düzkaya olurken, Süper Lig’e yükselecek 3’üncü ve son takım; Ozanköy, Hamitköy, Akova Vuda ve Yalova’nın oynayacağı play-off’ların sonunda belli olacak

 

K-Pet Birinci Lig’de 30’uncu hafta maçlarının ardından Süper Lig’e yükselecek üçüncü takımın belli olacağı play-off grubunda yer alacak takımlar da netleşti. Şampiyon Göçmenköy ile birlikte direk olarak Süper Lig’e yükselen takım Düzkaya olurken, Süper Lig’e yükselecek 3’üncü ve son takım Ozanköy, Hamitköy, Akova Vuda ve Yalova’dan biri olacak.

Tarafsız sahalarda tek devreli lig usulüne göre oynanacak play-off maçlarının ilki 15 Mayıs’ta olacak. Federasyon maçların oynanacağı sahaları bugün açıklayacak.

İki hafta önce lig ikincisi Düzkaya’yı mağlup ederek puan farkını 3’e indiren Ozanköy son maçta dün Yeniboğaziçi deplasmanında 2-0 galip geldi ancak ikinci sıradaki Düzkaya’nın da Mesarya karşısında 2-1 galip gelmesi neticesinde Düzkaya direk Süper Lig’e yükseldi Ozanköy ise play-off hattının ilk sırasında kaldı.

Play-offta Ozanköy’ün 2 puan gerisinde Hamitköy olacak. Son maçında Yonpaş Dumlupınar’ı 3-2 mağlup eden Hamitköy Süper Lig’e yükselme için play-offta 3 maç oynayacak. Süper Lig’e yükselme ihtimali Ozanköy ve Hamitköy’e göre daha düşük olan Akova Vuda, Ozanköy’ün 4 puan gerisinde, Yalova ise Ozanköy’ün 8 puan gerisinde play-off grubuna başlayacak.

Akova Vuda’nın Doğancı deplasmanında 1-1, Yalova’nın da Bostancı Bağcıl deplasmanından 3-3’lük eşitlikle ligi tamamlamaları play-off grubuna daha az puanla başlamalarına neden oldu.

 

Play-Off Puan Durumu

1.Ozanköy                          30 Puan

2.Hamitköy                        28 Puan

3.Akova Vuda                   26 Puan

4.Yalova                              22 Puan

 

Play-Off Maç Programı

15 Mayıs Çarşamba

Ozanköy-Akova Vuda

Hamitköy-Yalova

19 Mayıs Pazar

Ozanköy-Yalova

Hamitköy-Akova Vuda

23 Mayıs Perşembe

Ozanköy-Hamitköy

Akova Vuda-Yalova

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı